Akcja „Szkoła pamięta”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. W minionych dniach upamiętnili nie tylko swoich bliskich zmarłych, ale także odwiedzili pomniki i groby osób, które w szczególny sposób zapisały  się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią Joanną Śmiechowską udali się do pomnika Obrońców Tobruku. Uprzątnęli jesienne liście, zapalili znicze i złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki kwiatów. Pomnik ten jest nam szczególnie bliski, gdyż inicjatorem jego powstania był por. Józef Pleban – uczestnik bitwy pod Tobrukiem, który gościł u nas  wiele razy z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona. Dbanie o pomnik Obrońców Tobruku jest  formą hołdu, który składamy Panu Józefowi i jego wojennym kolegom.

Zaś uczennice klasy VIIIB: Nadia Hołownia, Agata Puzewicz i Wiktoria Maliszewska  odwiedziły, uporządkowały  oraz ozdobiły kwiatami i zniczami grób Jana Liszewskiego (patrona naszej szkoły) znajdujący się na cmentarzu św. Jakuba.

Wielu innych uczniów  również odwiedziło  miejsca pamięci. Ola Miętus z VII D oraz Miłosz Gawrylczyk z VIIC swoje wyprawy upamiętnili na zdjęciach.

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu