Pola nadziei 2019

XVII edycja akcji Pola Nadziei rozpoczęta, zaproszeni goście, wolontariusze oraz pracownicy Hospicjum wzięli udział w uroczystej inauguracji, która tym razem odbyła się w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Przed nami osiem miesięcy bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego. Pierwsze kroki już za nami. Zaraz po zakończeniu uroczystej inauguracji przystąpiliśmy do tworzenie naszego „Szkolnego Poletka Nadziei“. Trudu tworzenia podjęli się wolontariusze klasy VIIIa i VIIIc, którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek w przygotowanie gruntu pod kwiaty żonkili. Uwieńczeniem tej części akcji był przeprowadzony 21 października kiermasz ciast na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.
Rodzice z dziećmi przygotowali pyszne ciasta i babeczki. Młodzi wolontariusze z wielkim zapałem sprzedawali smakołyki swoim rówieśnikom i nauczycielom. Chęć niesienia pomocy nieuleczalnie chorym i potrzebującym dzieciom z Hospicjum była najważniejszym celem akcji. Poświęcony czas i nadzieja jest pięknym podarunkiem dla tych, którzy zmagają się z chorobą.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.
Szkolne Koło Caritas

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu