• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zdrowy Styl Życia – Kolorowo i zdrowo

Email Drukuj PDF

„Zdrowy Styl Życia – Kolorowo i zdrowo”

W piątek 22 marca, w każdej klasie panowało warzywno – owocowe szaleństwo. Dzieci wcieliły się w małych kucharzy i tworzyły zdrowe przekąski (desery, sałatki owocowe, warzywne koreczki). Oprócz tego dzieci miały za zadanie przebrać się za wybrany owoc/warzywo. Było kolorowo i zdrowo.

 

Konkurs wiedzy religijnej

Email Drukuj PDF

 

Konkurs wiedzy religijnej "BOŻY POSŁAŃCY. NADPRZYRODZONY ŚWIAT ANIOŁÓW" odbył się 15 marca 2019 r. w Olsztyńskim ODN na ul. Turowskiego 3. SP29 reprezentowały dzieci z klasy 6c. Nasza najlepsza uczennica po części pisemnej i ustnej dostała się do ścisłego finału, w którym uplasowała się IV miejscu. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Megamisja w świetlicy

Email Drukuj PDF

Dzięki aktywności uczniów podczas Programu Megamisja Fundacji Orange nasza świetlica otrzymała nagrody: książki, gry, artykuły papiernicze oraz tablety. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do korzystania z wspaniałych książek i gier edukacyjnych.

 

Poznaj moją niepełnosprawność

Email Drukuj PDF

 

 

W ramach podjętej współpracy z Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Olsztynie, klasa I b brała udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Poznaj moją niepełnosprawność”. Dzieci pod opieką Pań z Ośrodka poprzez zabawę poznawały ogromną rolę zmysłów w życiu człowieka. Głównym celem było przybliżenie dzieciom, w jaki sposób funkcjonują osoby niepełnosprawne, jeśli jeden z ich zmysłów „nie działa”. Dzieci musiały pokonać przeszkody
z zakrytymi oczami, malować pędzelkiem bez użycia dłoni. Świetna zabawa i doskonały sposób, aby zrozumieć, że inny nie znaczy gorszy! Wręcz przeciwnie, osoby niepełnosprawne są od dzisiaj naszymi „małymi bohaterami”, którzy niesamowicie dają sobie radę z przeciwnościami dnia codziennego

 

X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Email Drukuj PDF

 

 

1 marca odbył się X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Drużyna naszej szkoły zdobyła w nim I miejsce.

Ponadto uczeń z klasy VII b zajął II miejsce indywidualnie, zaś uczennica z klasy VIII a III miejsce indywidualnie.

Nasza szkoła otrzymała też nagrodę za III miejsce w kategorii film: Travel Agency Advert - spot reklamowy zachęcający do odwiedzenia wybranego miejsca w jednym z krajów anglojęzycznych.

 

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Email Drukuj PDF

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Przed nami kolejna odsłona projektu „Dni zdrowego stylu życia”. Jak co roku w ramach podjętych działań, uczniowie naszej Szkoły mogą pochwalić się swoimi fotografiami o tematyce sportowej.

Osoby chcące wziąć udział w akcji, proszone są o dostarczenie zdjęć w formie papierowej do nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Bawoła do poniedziałku 18.03.2019r. Wszystkie zebrane zdjęcia zostaną umieszczone w szkolnej gablocie. Finałowe głosowanie odbędzie się 20.04.2019r. Każdy uczeń będzie mógł oddać jeden głos na swojego faworyta. Zwycięzców ogłosimy w czwartek 21.03.2019r podczas uroczystego apelu.

Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

 

debata szkolna

Email Drukuj PDF

Debata na temat szacunku i dbania o czystość języka oraz kulturalną komunikację

W poniedziałek 4 marca odbyła się szkolna debata na temat szacunku i dbania o czystość języka oraz kulturalnej komunikacji w środowisku Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. Podczas dyskusji skupiono uwagę przede wszystkim na dwóch problemach:

  1. Uczniowie używają wulgaryzmów w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.
  2. Uczniowie naruszają normy grzecznościowe w komunikacji z różnymi rozmówcami, widoczne jest skracanie dystansu.

Propozycje uczestników debaty oraz opracowane materiały zostaną przedstawione środowisku szkoły w formie krótkiego zestawienia oraz wykorzystane do zaplanowania działań w celu eliminowania wulgaryzmów i niewłaściwych nawyków językowych.

 

UNICEF- Wszystkie Kolory Świata- podsumowanie

Email Drukuj PDF

Sprawozdanie z projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata

 

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowywali szmaciane laleczki, które symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.  W ten sposób otrzymaliśmy 58 laleczek.

Każda z nich została opatrzona numerem i umieszczona na wystawie. Wystawa zorganizowana została na szkolnym korytarzu, zaś ich zdjęcia umieszczone zostały również na szkolnym Facebooku.

Pod koniec lutego odbyła się licytacja lalek, w wyniku której uzyskaliśmy 1650 zł. Pieniądze te zostały przekazane na konto UNICEF. Będą one przeznaczone na zakup szczepionek ratujących życie dzieciom, żyjącym w biednych krajach. Jednocześnie uczniowie za pomocą szkolnego Facebooka wybrali laleczkę, której zdjęcie zostało wysłane na konkurs organizowany przez UNICEF.

Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie poznali założenia projektu, zdobyli informacje na temat warunków życia dzieci w wybranych krajach, obejrzeli filmy i prezentacje przygotowane przez UNICEF.

 


Strona 2 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl