• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Współpraca z Uniwersytetem Warmińsko- Mazurskim

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Katedrą Filologii Angielskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, na mocy którego:

- uczniowie będą uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Katedrę Filologii Angielskiej, w tym spotkania autorskie, wystawy, wykłady,

-będziemy organizować wspólnie konferencje, sympozja naukowe, projekty naukowe i warsztaty,

- nauczyciele języka angielskiego będą przyjmować na praktyki przedmiotowo-metodyczne śródroczne i ciągłe studentów anglistyki,

-będziemy podejmować wspólnie przedsięwzięcia obejmujące wymianę opinii i doświadczeń dotyczących programu kształcenia studentów specjalności nauczycielskiej w zakresie języka angielskiego.

 

Uczniowie klas 7d i 8b wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez wykładowców i studentów Katedry Filologii Angielskiej, w ramach których interpretowali angielską poezję, samodzielnie pisali wiersze, uczyli się pieśni w języku staroangielskim oraz tworzyli maski bohaterów z brytyjskich legend.

 

Wizyta misjonarki

Email Drukuj PDF

 

Wizyta wolontariuszki - misjonarki

W dniu 19.11.2019 r. klasy: 3a, 4b, 5b, 5d, 6c na zajęciach religii odwiedziła Pani Justyna Rutkowska, wolontariuszka- misjonarka z Afryki.
Pani Justyna opowiedziała uczniom o czasie spędzonym w Togo. Mówiła o stylu życia mieszkańców, o ich pracy, szkole i czasie wolnym. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, a także przywiezione z Togo stroje i szczoteczki do zębów (w postaci specjalnych patyków).
W każdej klasie było wiele ciekawych pytań, na które Pani Justyna z chęcią udzielała odpowiedzi.
Serdecznie Pani Justynie dziękujemy za odwiedziny oraz afrykańską relację.

  

Narodowe Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

8 listopada 2019 obchodziliśmy w naszej szkole 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność SP 29 odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Barbara Chodnicka przywitała gości – kombatantów, którzy co roku odwiedzają naszą szkołę. W imieniu gości głos zabrał płk Jan Wiśniewski - Prezes Stowarzyszenia Oficerów 15 Warmińsko - Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego im. Władysława Jagiełły. Dalszą cześć uroczystości wypełniło przedstawienie przygotowane przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Joanny Śmiechowskiej i pani Justyny Sobieraj.

Po apelu szanowni goście zostali zaproszeni do pracowni historycznej na „żywą lekcję” historii oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców. Kombatanci udzielali wywiadów, snuli wojenne opowieści. Uczniów szczególnie zaciekawiły wspomnienia dotyczące trudów życia codziennego podczas okupacji.

To była wyjątkowo pouczająca lekcja historii. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem humoru i optymizmu, który towarzyszył kombatantom mimo ich podeszłego wieku.

 

 

BohaterOn

Email Drukuj PDF

Projekt BohaterON – włącz historię!

26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcje BohaterON będącego częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Po zgłoszeniu udziału w projekcie szkolna koordynatorka - Joanna Śmiechowska - na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatorów - przeprowadziła zajęcia o Powstaniu Warszawskim. Dodatkowo wykorzystała przygotowaną w pracowni historycznej gazetkę o powstaniu. Potem chętni uczniowie zapoznali się z biogramami Powstańców zamieszczonymi na stronie www.bohateron.pl, a następnie pisali listy i wykonywali własnoręcznie laurki dla Powstańców Warszawskich. Z listów i laurek została przygotowana wystawa w bibliotece szkolnej, aby wszyscy uczniowie mogli podziwiać prace swoich kolegów, a w przyszłości włączyć się podobne akcje.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły upamiętnili i uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając do nich - często wzruszające - listy i ładne laurki oraz pogłębili swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego. Wielu uczniów podało swoje adresy, bo być może Powstańcy do nich się odezwą.

Szkolna koordynatorka projektu Joanna Śmiechowska

 

Przerwany marsz

Email Drukuj PDF
Projekt historyczny Przerwany Marsz

16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie „Przerwany Marsz” zorganizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Polskich Dzieci Wojny pod przewodnictwem prof. Jacka Kurzępy oraz Zespół Koordynacyjny Związków i Stowarzyszeń Polskich Dzieci Wojny. Uczniowie odnaleźli wśród swoich bliskich osoby, które należą do pokolenia Dzieci Wojny – świadków II wojny światowej. Zorganizowali z nimi spotkania, podczas których przeprowadzili wywiady. Pytali o to, jak zapamiętali ostatnie dni sierpnia i dzień 1 września 1939, jak wyglądała ich edukacja w czasie okupacji oraz jak wyglądało życie codzienne. Zapisali odpowiedzi, dokumentując je starymi zdjęciami. W ten sposób powstały ciekawe „Pamiętniki Pokoleń”, które wysłaliśmy do organizatorów projektu i prezentujemy na stronie internetowej szkoły. Ponadto - w ramach projektu - nauczycielka historii, Joanna Śmiechowska zorganizowała spotkanie uczniów z panem Edwardem Rogiem, który urodził się na Wołyniu i kilka lat przed wojną wstąpił do harcerstwa. 1 września1939 roku miał rozpocząć edukację w szóstej klasie, ale szkoła została zamknięta i zrobiono z niej szpital. Gdy szkoły ponownie otwarto, poza językiem polskim obowiązywał w nich język ukraiński, rosyjski i niemiecki. W wieku 15 lat Pan Edward Róg wstąpił do wojska i tak rozpoczął walkę o ojczyznę.

Projekt „Przerwany Marsz” nadal trwa! Będziemy organizować kolejne spotkania z Dziećmi Wojny.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania wywiadów, które z bliskimi przeprowadzili uczniowie: Julia Dokurno – 5E, Urszula Tarnowska – 6B, Weronika Szeląg – 6D, Antonina Burchart – 6D, Patrycja Esner – 6D, Maria Fajdek – 6A, Gabriela Prokop – 6C, Alicja Suchowiecka – 7B, Szymon Czajczyc – 7D, Julia i Aleksandra Miętus – 7D, Magdalena Bielska – 8B, Wiktoria Mailszewska – 8B, Julia i Szymon Naszlin – 5E oraz Andrzej Naszlin – 4A.

WYWIADY

Realizatorki projektu:

Joanna Śmiechowska

Beata Krymska


 

Mistrzostwa Olsztyna Edukacji Wczesnoszkolnej w szachach

Email Drukuj PDF

 

 

Szachiści SP 29 najlepsi w Olsztynie

Reprezentanci naszej szkoły doskonale spisali się w Mistrzostwach Olsztyna Edukacji Wczesnoszkolnej. Tomasz Hartliński zajął I miejsce a Bolesław Goździewski II miejsce spośród 45 zawodników uczęszczających do klas I-III.

GRATULUJEMY

 

Mali ratownicy

Email Drukuj PDF

 

Mali Wielcy Ratownicy

24 października 2019 r. klasa I a rozpoczęła realizację projektu  „Stowarzyszenia mali Wielcy ratownicy”. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom pracy ratowników różnych służb, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz poznanie sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pierwsze spotkanie miało na celu poznanie wyposażenia ambulansu medycznego: sprzętu, „plecaka” ratownika, urządzeń do podtrzymywania życia i sposobu transportu rannych. Uczniowie sprawdzili działanie między innymi; pulsometru, stetoskopu, kołnierza ortopedycznego, szyn do usztywniania kończyn, przenosili kolegę na specjalnej „desce” itp. Po zajęciach w ambulansie, wszystkie informacje zostały powtórzone w klasie z dodatkową kartą pracy. To była wspaniała lekcja, z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

 

 


 
 


Strona 2 z 30

Jadłospis

OBIADY STYCZEŃ

Informujemy, że wpłaty za obiady na miesiąc STYCZEŃ 2020 można dokonywać gotówką w dniach 02,03,07.01.2020r. w godzinach 7.00-10.50

!!!UWAGA!!!
Nie wykonujemy wpłat przelewem  za obiady w miesiącu grudniu 2019r. na miesiąc styczeń 2020!!!

Koszt obiadów zostanie podany 02.01.2020r. i od tego terminu będzie można dokonywać wpłat przelewem za obiady za miesiąc styczeń 2020r.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
16 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
Do końca roku zostało
16 dni

Cytat dnia

Kłótnie kochanków umacniają ich miłość.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl