• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

megamisja

Email Drukuj PDF

W każdy czwartek, w świetlicy, dzieci mają możliwość udziału w zajęciach Programu Fundacji Orange MEGAMISJA. Poprzez zabawę i kreatywne ćwiczenia dzieci uczą się, jak bezpiecznie poruszać się w świecie nowoczesnych technologii. Do zobaczenia

 

zajęcia z logopedą

Email Drukuj PDF

W piątek 12 października, uczniowie klasy I b mieli okazję zgłębić tajniki pracy logopedy. Razem z naszą logopedką, panią Anną Komorowską uczyły się jak poprawnie oddychać, ćwiczyć język - doskonale się przy tym bawiąc.

 

Przewodnik po szkolnym ogrodzie dydaktycznym

Email Drukuj PDF

przy Szkole Podstawowej nr 29 im. Jana Liszewskiego w  Olsztynie

W październiku 2017 r. na spotkaniu zespołu przyrodników z naszej szkoły pojawił się pomysł stworzenia szkolnego ogrodu dydaktycznego. W niedługim czasie Centrum Edukacji Ekologicznej ogłosiło III edycję konkursu na Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”. W lutym 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu.

Planując ogród musieliśmy zaprojektować jego wielkość i kształt oraz wybrać odpowiednie miejsce na terenie szkoły.  Najodpowiedniejszym miejscem był teren za salą gimnastyczną, obok istniejącego już ogródka i niszczejącego lapidarium. Na terenie porośniętym trawą wytyczyliśmy nowy ogródek i postanowiliśmy, że z głazów narzutowych, które posiadaliśmy, ułożymy obelisk upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ustaliliśmy, że posadzimy rośliny kojarzące się z odzyskaniem niepodległości przez Polskę np. białe i czerwone róże oraz będące motywem przewodnim w pieśniach patriotycznych: wierzbę płaczącą, rozmaryn, czerwone maki itp.

Więcej…
 

Dziękujemy Paulince

Email Drukuj PDF

Wdzięczni czytelnicy komiksu Paulinki Zysk Tomek, Adam i wehikuł czasu

 

Wyjątkowość człowieka polega również na tym, że okazuje serce innym. Tacy ludzie dzielą się dobrem, nawet wówczas, gdy nie możemy już Im podać ręki i powiedzieć „dziękuję”. Taka właśnie jest Paulinka- mała Istotka z wielkim Serduchem. Stworzyła niezwykły komiks. Dzięki rodzicom małej pisarki trafił on w ręce każdego ucznia z klasy 4d. Zaczytani w przygody o dwóch przyjaciołach, którzy przenieśli się do epoki dinozaurów, dziękujemy cudownym Rodzicom Paulinki. Dziękujemy Aniołkowi.

 

Ze sztandarem

Email Drukuj PDF
Dnia 27.09.2018 odbyły się obchody 79 rocznicy powstania organizacji Służba Zwycięstwu Polski. W uroczystości przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Erwina Kruka w Olsztynie uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły.
 

Robotyka w klasach I- III

Email Drukuj PDF

We wrześniu w klasach I- III  zostały przeprowadzone zajęcia z robotyki. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali roboty a później je programowali. Na zdjęciach uczniowie kl. III b.

 

projekt e-twinning

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że realizowany w ubiegłym roku projekt eTwinning „What are some traditional dishes of your country?” został nagrodzony Odznaką Jakości przez Krajowe Biuro eTwinning Polska.

W  ramach projektu uczniowie partnerskich szkół zaprezentowali tradycyjne potrawy swoich krajów, przepisy na wykonanie swoich ulubionych potraw i wykonali 2 z nich. Dzięki udziałowi w projekcie chętni uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem Marty Derejko-Ferenc ćwiczyli umiejętność prowadzenia prezentacji w języku angielskim, wykorzystywali nowe technologie i narzędzia takie educaplay, EdPuzzle, Flipgrid, Animoto, Wondershare Filmora. Poszerzyli swoją wiedzę na temat tradycyjnych potraw z krajów partnerskich. Uczniowie klas V i VI najpierw nauczyli się prezentować wybrane przepisy na polskie potrawy: pierogi, bigos, kopytka, kotlet schabowy i zupę ogórkową, a następnie zrobili w stołówce szkolnej pierogi oraz zupę ogórkową. Uczniowie klas IV z kolei dowiedzieli się kim był Giuseppe Arcimboldo, utrwalili nazywanie warzyw i owoców w języku obcym, oraz stworzyli swoje autoportrety i opisali niektóre z nich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu.

To była wspaniała zabawa!

 

Plan lekcji na I okres roku szkolnego 2018/2019

Email Drukuj PDF

Plan lekcji

 


Strona 10 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl