• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

zimowisko

Email Drukuj PDF

W dniach 21-25.01.2019r. w naszej szkole organizowane jest zimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia będą prowadzone w godzinach 7.30-15.30. Plan zajęć obejmuje między innymi:

1.  Zajęcia świetlicowe:

- gry i zabawy integracyjne

- rozrywki umysłowe: zagadki, rebusy, krzyżówki, quizy, kalambury, szachy, sudoku

- zajęcia plastyczne i techniczne

- konkursy

2. Zajęcia sportowe, zabawy ruchowe, gry zespołowe na świeżym powietrzu:

3. Wyjścia i wycieczki:

4. Zajęcia komputerowe.

Karty zgłoszeń można składać w Sekretariacie Szkoły w dniach 17-21.12.2018r. i 02-04.01.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Poznajemy język migowy

Email Drukuj PDF

 

Innowacja "Rozumiemy się bez słów"

Od listopada br. uczniowie klas I-III naszej szkoły poznają Polski Język Migowy (PJM). Jest to język którym posługują się głusi w Polsce, stanowiący ich naturalny język komunikacji.

Zajęcia prowadzone są w ramach innowacji pedagogicznej przez Joanna Piekarowicz – naszą szkolną bibliotekarkę i doradcę zawodowego.

„Rozumiemy się bez słów” to pierwszy blok tematyczny podczas którego dzieci poznają znaki grzecznościowe, związane z rodziną i szkołą, czasowniki. Na koniec zajęć najodważniejsi potrafią nawet zamigać przed całą klasą całe zdania np. „Ja mam 2 psy i 3 koty” lub „Ty czytasz książkę”.

W II semestrze uczniowie  będą uczyć się daktylografii czyli alfabetu języka migowego oraz znaków liczbowych.

 

 

Tak pomagam

Email Drukuj PDF

Akcja "Tak pomagam".

W sobotę 8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji " Tak pomagam "organizowanej przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Dzieci zbierały produkty spożywcze w Biedronce przy ul. Piłsudskiego 50 w Olsztynie. Młodzi wolontariusze o wielkich sercach to : Roksana Sporzyńska, Alicja i Julia Dyka, Martyna Wysocka, Agata Zinkiewicz, Julia Karwacka, Weronika Pawlicka, Arina Rogawska i Oktawian Szeląg.

 

Spotkanie z Edwardem Cyfusem

Email Drukuj PDF

 

9.11.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z piewcą mowy i kultury warmińskiej Panem Edwardem Cyfusem.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas ósmych i jedna klasa VII. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała ciekawostek z historii katolickiej Warmii oraz jej mieszkańców – Warmiaków.

Jedna godzina z „Panem Profesorem języka warmińskiego”, jak go określiła prowadząca spotkanie Pani Beata Polewacz, to stanowczo za mało. Zapraszamy na następne, a za przebyte serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.

Spotkanie realizowane było w ramach 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Inicjatorkami i organizatorkami spotkania były Panie z biblioteki szkolnej.

 

 

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF

WYCIECZKA DO WARSZAWY DLA UCZCZENIA 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 22 listopada 45- osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Warszawy w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy wyjazdu to uczniowie realizujący zadania w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła Niepodległej”, którzy podążali śladami Marszałka Piłsudskiego w stolicy. Byli na Placu Zamkowym, na którym 14 listopada 1920 r., podczas obchodzonego pierwszy raz po zakończeniu wojny polsko-bolszewickiej Święta Niepodległości, Józef Piłsudski otrzymał buławę marszałkowską. Następnie udali się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie przyjmował defilady wojskowe. Widzieli Grób Nieznanego Żołnierza oraz pochylili się przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Spacerowali przy Hotelu „Bristol” i Domu bez Kantów, gdzie bywał Marszałek. Autokar z uczestnikami wycieczki przejechał po Moście Poniatowskiego – miejscu dramatycznej rozmowy, pomiędzy Józefem Piłsudskim i prezydentem Stanisławem Wojciechowskim, która odbyła się 12 maja 1926 r. Tego dnia rozpoczął się przewrót majowy. Kolejnym punktem zwiedzania był Belweder - klasycystyczny pałac będący siedzibą Naczelnika Państwa.  Piłsudski mieszkał tu z rodziną w latach 1926-1935. Tu układał plan bitwy warszawskiej, tu też zmarł w 1935 roku. Uczniowie spacerowali  także w  Łazienkach Królewskich, podziwiając Pałac na Wodzie  oraz taniec pawi. Zrobili sobie zdjęcia przy drugim pomniku Marszałka Piłsudskiego obok Belwederu.

Następnie uczniowie zwiedzili  Muzeum Sportu i Turystyki i wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Józef Piłsudski – założyciel Legionów Polskich, przywódca państwa, protektor polskiego sportu”. Wieczorną porą wszyscy udali się w drogę powrotną do Olsztyna. Opiekunami uczniów były panie: Beata Krymska, Joanna Śmiechowska i Lidia Banach – Bartelik.

 

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF

 

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Polska jest najpiękniejsza!” dla klas I–III. Uczestnicy mieli za zadanie uwiecznić na fotografii dowolny zakątek Polski. Aby nadać konkursowi profesjonalny ton organizatorki, tj. panie Paulina Jarząbek, Anna Sawicka oraz Anna Krebs, podjęły współpracę z fotografem p. Renatą Orlińską – mamą uczennicy naszej szkoły. Prace konkursowe "na żywo" można oglądać na gazetce na korytarzu szkolnym przy salach 116 i 117.Wyniki konkursu:

Aleksandra Zimnowłodzka z kl. I a SP 29 Hubert Freitag z kl. II a SP 9 Zuzanna Zielińska z kl. I b SP 29.


Jury przyznało także wyróżnienia:

Patrycja Jakubowska z kl. I c SP 29 Franciszek Wróbel z kl. III a SP 25.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy!

 

Tydzień życzliwości

Email Drukuj PDF

Tydzień życzliwości w naszej szkole

W dniach od 16 do 23 XI obchodziliśmy w naszej szkole Dni Życzliwości. W piątek na godzinach wychowawczych uczniowie tworzyli regulaminy poprawnego komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi, z zachowaniem zasad kulturalnego wysławiania się, stosowania zwrotów grzecznościowych i savoir - vivre. Wypracowane kontrakty wyeksponowane zostały na korytarzach szkolnych, które także ozdobione zostały uśmiechniętymi buźkami, cytatami i złotymi myślami dotyczącymi życzliwości.

We wtorek 20 listopada na ścianach korytarzy szkolnych zostały wywieszone Drzewa Życzliwości. Uczniowie podczas przerw mogli na nich umieszczać życzliwe słowa, pozdrowienia, podziękowania dedykowane wybranym przez siebie osobom.

W tygodniu obchodów Dni Życzliwości wychowawcy w klasach I-VIII przeprowadzili wybór Super Życzliwych. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni emblematami życzliwości i pochwałami w Librusie w kategorii - wyróżnianie się wysoką kulturą osobistą, taktem i uczciwością. Dzieci w klasach bawiły się również w zabawę integracyjną Tajemniczy przyjaciel.

 

List Rzecznika Praw Dziecka

Email Drukuj PDF

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Nie ma dzieci – są ludzie…

Janusz Korczak

Drodzy i Szanowni,

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

Jego coroczne obchody przypominają o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować.

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

już po raz ostatni jako Rzecznik Praw Dziecka, gdyż po 10 latach kończę swoja drugą i ostatnią kadencję na tej funkcji, z całego serca życzę Wam aby Wasze prawa zapisane m.in. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konwencji o prawach dziecka były zawsze i bezdyskusyjnie przestrzegane. Pamiętajcie, że macie prawo domagać się od dorosłych pełnego respektowania przysługujących Wam praw. To nie są przywileje za dobre sprawowanie. Macie je dlatego, ze Jesteście ludźmi. Nie zapominajcie proszę, że każdego człowieka, niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, należy traktować z godnością i należnym mu szacunkiem. Proszę też abyście pamiętali, że tam gdzie kończą się Wasze prawa zaczynają się prawa drugiego człowieka i nie można korzystając ze swoich praw naruszać praw drugiego człowieka. Życzę Wam wspaniałego, bezpiecznego i pogodnego dzieciństwa.

Drodzy Dorośli,

prawa dziecka nigdy nie stały i nie stoją w opozycji do praw osób dorosłych – są tak samo prawami człowieka. Nie są one żadnym dodatkiem do systemu ochrony praw człowieka ale równorzędnym i niezbędnym jego elementem. Uszlachetniają ten system i czynią, że wszystkie dzieci są bezpieczniejsze. Uczmy zatem dzieci ich praw i tego jak w mądry sposób z nich korzystać. Chciałbym aby prawa dziecka były dla wszystkich dorosłych codziennością, oczywistością i nie podlegały kontestacji, gdyż służą one jedynie ochronie dobra najmłodszych.

W tym szczególnym dniu pragnę przypomnieć przesłanie Ireny Sendlerowej, której rok obecnie obchodzimy: Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro. – tym Dobrem we współczesnym świecie może być ochrona praw najmłodszych oraz traktowanie ich z należnym szacunkiem, nie tylko dzisiaj, ale przez każdy dzień w roku.

 

Serdecznie pozdrawiam. pozostaję z wyrazami szacunku

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 


Strona 9 z 28

Jadłospis

OBIADY - LISTOPAD 2019

OBIADY LISTOPAD 2019

(INFORMACJA)

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
21 października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało
72 dni

Cytat dnia

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl