• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

wyjazd do schroniska dla zwierząt

Email Drukuj PDF

Wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach

W październiku 2018 roku nauczycielki Halina Minkiewicz i Małgorzata Tofel zorganizowały w  naszej szkole zbiórkę karmy i różnych akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Tomarynach i  fundacji Koci Terapeuta. Akcja cieszyła się bardzo dużym odzewem wśród uczniów naszej szkoły. Część karmy przekazaliśmy fundacji, natomiast resztę zawieźliśmy do schroniska w Tomarynach. 25  października w „Dniu kundla” grupa 49 uczniów z opiekunami p. Haliną Minkiewicz i p. Małgorzatą Tofel odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Przekazała jego pracownikom zebrane dary, w postaci karmy i innych przydatnych psiakom rzeczy. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili schronisko i poznali losy wielu podopiecznych. W schronisku spotkaliśmy się z  miły przyjęciem. Dzieci wysłuchały bardzo ciekawego wykładu, na temat pracy schroniska, zasad adopcji i losów jego mieszkańców. Zadawały również pytania, na które otrzymały wyczerpując odpowiedzi.  Za przekazaną pomoc otrzymaliśmy podziękowanie.

Pomimo niesprzyjającej aury, wyjazd należy uznać za udany. W przyszłym roku będziemy chcieli  wspomóc i odwiedzić właśnie to schronisko.

 

 

Opieka nad miejscami pamięci

Email Drukuj PDF

9.10. 2018 grupa uczniów z panem Pawłem Kotarskim udała się do pomnika poświęconego Obrońcom Tobruku. Uczniowie uprzątnęli liście, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Franciszek z VI c opowiedział koleżankom i kolegom o bitwie pod Tobrukiem.

10.10.2018 uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny z panią Joanną Śmiechowską odwiedzili najstarszy cmentarz w Olsztynie pod wezwaniem  św. Jakuba. Uporządkowali grób patrona szkoły – Jana Liszewskiego. Wyszorowali płytę, posprzątali liście, złożyli własnoręcznie wykonane wianki oraz zapalili znicze.

Wyżej opisane działania są dowodem na to, że społeczność SP 29 opiekuje się miejscami pamięci.

 

Złóż życzenia Marszałkowi

Email Drukuj PDF

Złóż życzenia Marszałkowi – realizacja programu Szkoła Niepodległej

Chętni uczniowie z klas IV – VII wykonali pocztówki dla Marszałka Piłsudskiego. Na pracach pojawiły się polskie symbole narodowe, postać Józefa Piłsudskiego, motywy kwiatowe, dworek „Milusin” (wyszywany!), Kasztanka – ulubiona klacz Marszałka, itp.

Wewnątrz pocztówek uczniowie umieścili  życzenia i podziękowania dla Marszałka.

Na szczególną uwagę zasługują słowa Mai z klasy VIA, która napisała: „Chciałabym Panu serdecznie podziękować za nieoceniony wkład w odzyskanie niepodległości oraz za to, że całe życie poświęcił Pan Polsce. Bez Pana nie wiadomo,  jak potoczyłyby się losy  Naszej Ojczyzny. Dlatego bardzo Panu dziękuję w imieniu swoim, a także koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie.” Zaś Magda z klasy VII B życzyła Marszałkowi chwały na całym świecie.

Bartek z VI B napisał: „Drogi Panie Marszałku,  dziękujemy Ci za to, że odzyskałeś niepodległość. Swoją postawą uczyłeś Polaków patriotyzmu i miłości do Ziemi Ojczystej.”

W realizację zadania „Złóż życzenia Marszałkowi” włączyli się także uczniowie klas I-III w świetlicy szkolnej w sali 118.  Wykonali  śliczne kartki z życzeniami dla Józefa Piłsudskiego. Praca nad kartkami była poprzedzona zajęciami z dziećmi na temat marszałka Józefa Piłsudskiego.

W listopadzie 2018 w bibliotece szkolnej zostanie zorganizowana wystawa pocztówek, które następnie zostaną wysłane do  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

Wicedyrektor Katarzyna Patejuk

Koordynatorka programu „Szkoła Niepodległej” Joanna Śmiechowska

 

Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

 

 

 

W dniu 10.10.2018 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Pola Nadziei". Z tej okazji odbył się kiermasz ciast. Młodzi wolontariusze z ogromnym zapałem i zaangażowaniem włączyli się do współpracy podczas tegorocznej akcji. Uśmiech, życzliwość wobec drugiego człowieka otwiera serca. Ofiarowany czas młodych wolontariuszy jest najpiękniejszą lekcją życia, z którą pójdą w dalszą drogę. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a kwota którą uzbieraliśmy jest imponująca: 2400 zł. Pieniądze zostaną przekazane małym pacjentom hospicjum Caritas w Olsztynie i przewlekle chorym uczniom w naszej szkole. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie do akcji.

Szkolne Koło Caritas


 

Złóż życzenia Polsce

Email Drukuj PDF

Regulamin szkolnego konkursu informatycznego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

„Złóż życzenia Polsce”

Więcej…
 

Debata Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF
Dnia 19 października w naszej szkole odbyła się I debata przedstawicieli klas 4-8. Temat debaty to Szkoła miejscem przyszłości młodych ludzi. Podczas spotkania każda klasa zaprezentowała propozycje do planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Propozycje zostaną zaprezentowane na tablicy SU w szkole, aby każdy uczeń mógł zastanowić się nad wspòłorganizowaniem życia szkolnego.
 

konkurs plastyczny

Email Drukuj PDF

Z okazji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym" Poznaj nauczanie Jana Pawła II ". Na korytarzu szkolnym można oglądać wystawę nagrodzonych prac.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

 

W dniu 11.10.2018 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza odwiedziła klasy podczas lekcji i przeprowadziła głosowanie.

W głosowaniu wzięło udział 715 osób. Oddano 694 głosy ważne  i 21 głosów nieważnych. Zdecydowaną większością głosów (401) wygrała Aleksandra Wasilewska z klasy VIIIc i ona została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19 , natomiast wiceprzewodniczącym  Krystian Śliwiński z klasy VIIIb, który uzyskał drugą co do wielkości liczbę głosów.

Nowy skład Zarządu SU zostanie ustalony na najbliższym zebraniu Rady Przedstawicieli Klas.

 

 


Strona 9 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl