• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Złóż życzenia Polsce

Email Drukuj PDF

Regulamin szkolnego konkursu informatycznego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

„Złóż życzenia Polsce”

Więcej…
 

Debata Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF
Dnia 19 października w naszej szkole odbyła się I debata przedstawicieli klas 4-8. Temat debaty to Szkoła miejscem przyszłości młodych ludzi. Podczas spotkania każda klasa zaprezentowała propozycje do planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Propozycje zostaną zaprezentowane na tablicy SU w szkole, aby każdy uczeń mógł zastanowić się nad wspòłorganizowaniem życia szkolnego.
 

konkurs plastyczny

Email Drukuj PDF

Z okazji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym" Poznaj nauczanie Jana Pawła II ". Na korytarzu szkolnym można oglądać wystawę nagrodzonych prac.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

 

W dniu 11.10.2018 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza odwiedziła klasy podczas lekcji i przeprowadziła głosowanie.

W głosowaniu wzięło udział 715 osób. Oddano 694 głosy ważne  i 21 głosów nieważnych. Zdecydowaną większością głosów (401) wygrała Aleksandra Wasilewska z klasy VIIIc i ona została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19 , natomiast wiceprzewodniczącym  Krystian Śliwiński z klasy VIIIb, który uzyskał drugą co do wielkości liczbę głosów.

Nowy skład Zarządu SU zostanie ustalony na najbliższym zebraniu Rady Przedstawicieli Klas.

 

 

megamisja

Email Drukuj PDF

W każdy czwartek, w świetlicy, dzieci mają możliwość udziału w zajęciach Programu Fundacji Orange MEGAMISJA. Poprzez zabawę i kreatywne ćwiczenia dzieci uczą się, jak bezpiecznie poruszać się w świecie nowoczesnych technologii. Do zobaczenia

 

zajęcia z logopedą

Email Drukuj PDF

W piątek 12 października, uczniowie klasy I b mieli okazję zgłębić tajniki pracy logopedy. Razem z naszą logopedką, panią Anną Komorowską uczyły się jak poprawnie oddychać, ćwiczyć język - doskonale się przy tym bawiąc.

 

Przewodnik po szkolnym ogrodzie dydaktycznym

Email Drukuj PDF

przy Szkole Podstawowej nr 29 im. Jana Liszewskiego w  Olsztynie

W październiku 2017 r. na spotkaniu zespołu przyrodników z naszej szkoły pojawił się pomysł stworzenia szkolnego ogrodu dydaktycznego. W niedługim czasie Centrum Edukacji Ekologicznej ogłosiło III edycję konkursu na Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”. W lutym 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu.

Planując ogród musieliśmy zaprojektować jego wielkość i kształt oraz wybrać odpowiednie miejsce na terenie szkoły.  Najodpowiedniejszym miejscem był teren za salą gimnastyczną, obok istniejącego już ogródka i niszczejącego lapidarium. Na terenie porośniętym trawą wytyczyliśmy nowy ogródek i postanowiliśmy, że z głazów narzutowych, które posiadaliśmy, ułożymy obelisk upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ustaliliśmy, że posadzimy rośliny kojarzące się z odzyskaniem niepodległości przez Polskę np. białe i czerwone róże oraz będące motywem przewodnim w pieśniach patriotycznych: wierzbę płaczącą, rozmaryn, czerwone maki itp.

Więcej…
 

Dziękujemy Paulince

Email Drukuj PDF

Wdzięczni czytelnicy komiksu Paulinki Zysk Tomek, Adam i wehikuł czasu

 

Wyjątkowość człowieka polega również na tym, że okazuje serce innym. Tacy ludzie dzielą się dobrem, nawet wówczas, gdy nie możemy już Im podać ręki i powiedzieć „dziękuję”. Taka właśnie jest Paulinka- mała Istotka z wielkim Serduchem. Stworzyła niezwykły komiks. Dzięki rodzicom małej pisarki trafił on w ręce każdego ucznia z klasy 4d. Zaczytani w przygody o dwóch przyjaciołach, którzy przenieśli się do epoki dinozaurów, dziękujemy cudownym Rodzicom Paulinki. Dziękujemy Aniołkowi.

 


Strona 8 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl