• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

List do rodziców

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z listem do rodziców skierowanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

list do pobrania

 

Nowy numer gazetki

Email Drukuj PDF

 

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru gazetki "Szkolne Echo"

>>> pobierz

 

życzenia

Email Drukuj PDF

 

 

Na zbliżające się Święta pragnę złożyć nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia, aby Wszyscy spędzili czas Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Natomiast nadchodzący Nowy Rok przyniósł pokój, miłość i same sukcesy!!!

Dyrektor Szkoły

Barbara Chodnicka

 

jasełka

Email Drukuj PDF

 

 

 

Tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: pani Marioli Solmińskiej, pani Agnieszki Dzieńkowskiej oraz pani Lidii Banach- Bartelik przygotowali przepiękne przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa. Wprowadziło nas ono w nastrój świąteczny, dostarczyło wielu wzruszeń. Za trud przygotowania wszystkim bardzo dziękujemy i przyłączamy się do świątecznych życzeń wypowiedzianych przez panią dyrektor Barbarę Chodnicką i księdza Mariusza Kubickiego.

WESOŁYCH ŚWIĄT


 

konkurs na kartkę

Email Drukuj PDF

 

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

W naszej szkole odbył się konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci. Najładniejsze prace można oglądać na szkolnym korytarzu i na naszej stronie.

 

Teatr cieni

Email Drukuj PDF

Spotkanie z teatrem cieni

11.12.2018 w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem teatru cieni.

Teatr cieni jest to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III wieku p. n. e.

Spotkanie poprowadziła p. Anna Kołak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 1-3: dwie grupy ze świetlicy szkolnej i klasa III a.

Ze względu na zbliżające się święta zajęcia dotyczyły Bożego Narodzenia w naszych domach, m.in. tradycji wspólnego kolędowania oraz Wigilii. Samo przedstawienie w teatrzyku cieni ukazało narodziny Jezusa w stajence w Betlejem.

Pani Anna odwiedzi niejednokrotnie naszą szkołę. Następne spotkanie już po feriach zimowych. Tym razem wykorzystany będzie teatrzyk kamishibai.

Joanna Piekarowicz

 

Konkurs wiedzy o Olsztynie

Email Drukuj PDF

W dniach 11-12 grudnia odbył się Turniej wiedzy o Olsztynie dla klas I-III. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona w klasowych eliminacjach. Drużyny rywalizowały ze sobą na poziomie klas. Uczniowie musieli między innymi znać herb, godło i logo Olsztyna, a także potrafić wyjaśnić co symbolizują poszczególne elementy znajdujące się na nich. Wskazywali pomniki znajdujące się na terenie Olsztyna, jeziora oraz dzielnice. Musieli także wykazać się perfekcyjną znajomością legendy o powstaniu naszego miasta, a także zwyczajów warmińskich i stroju ludowego.

W kategorii klas I najlepszymi okazali się reprezentanci klasy I c w składzie: Weronika Bielińska, Patrycja Jakubowska i Kamil Klisz. W klasach II zwyciężyli uczniowie II b: Michał Mystkowski, Natalia Cygańska i Dominik Wysocki. Wśród dwóch klas III bardziej zaznajomiona z tematem okazała się drużyna III b: Marysia Maliszewska, Hania Łukaszuk oraz Kuba Farańczuk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Pomagamy Maximilienowi

Email Drukuj PDF

Pomagamy chłopcu z Afryki

 

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim,którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym, przygotowali ozdoby i kartki świąteczne oraz upiekli pierniczki i ciasta. Razem uzbieraliśmy 1220 zł. Cały dochód z akcji jest przeznaczony na utrzymanie i edukację chłopca z Togo Maximiliena Adjati.

 

 


Strona 8 z 28

Jadłospis

OBIADY - LISTOPAD 2019

OBIADY LISTOPAD 2019

(INFORMACJA)

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
21 października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało
72 dni

Cytat dnia

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl