• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs wiedzy o Olsztynie

Email Drukuj PDF

W dniach 11-12 grudnia odbył się Turniej wiedzy o Olsztynie dla klas I-III. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona w klasowych eliminacjach. Drużyny rywalizowały ze sobą na poziomie klas. Uczniowie musieli między innymi znać herb, godło i logo Olsztyna, a także potrafić wyjaśnić co symbolizują poszczególne elementy znajdujące się na nich. Wskazywali pomniki znajdujące się na terenie Olsztyna, jeziora oraz dzielnice. Musieli także wykazać się perfekcyjną znajomością legendy o powstaniu naszego miasta, a także zwyczajów warmińskich i stroju ludowego.

W kategorii klas I najlepszymi okazali się reprezentanci klasy I c w składzie: Weronika Bielińska, Patrycja Jakubowska i Kamil Klisz. W klasach II zwyciężyli uczniowie II b: Michał Mystkowski, Natalia Cygańska i Dominik Wysocki. Wśród dwóch klas III bardziej zaznajomiona z tematem okazała się drużyna III b: Marysia Maliszewska, Hania Łukaszuk oraz Kuba Farańczuk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Pomagamy Maximilienowi

Email Drukuj PDF

Pomagamy chłopcu z Afryki

 

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim,którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym, przygotowali ozdoby i kartki świąteczne oraz upiekli pierniczki i ciasta. Razem uzbieraliśmy 1220 zł. Cały dochód z akcji jest przeznaczony na utrzymanie i edukację chłopca z Togo Maximiliena Adjati.

 

 

zimowisko

Email Drukuj PDF

W dniach 21-25.01.2019r. w naszej szkole organizowane jest zimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia będą prowadzone w godzinach 7.30-15.30. Plan zajęć obejmuje między innymi:

1.  Zajęcia świetlicowe:

- gry i zabawy integracyjne

- rozrywki umysłowe: zagadki, rebusy, krzyżówki, quizy, kalambury, szachy, sudoku

- zajęcia plastyczne i techniczne

- konkursy

2. Zajęcia sportowe, zabawy ruchowe, gry zespołowe na świeżym powietrzu:

3. Wyjścia i wycieczki:

4. Zajęcia komputerowe.

Karty zgłoszeń można składać w Sekretariacie Szkoły w dniach 17-21.12.2018r. i 02-04.01.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Poznajemy język migowy

Email Drukuj PDF

 

Innowacja "Rozumiemy się bez słów"

Od listopada br. uczniowie klas I-III naszej szkoły poznają Polski Język Migowy (PJM). Jest to język którym posługują się głusi w Polsce, stanowiący ich naturalny język komunikacji.

Zajęcia prowadzone są w ramach innowacji pedagogicznej przez Joanna Piekarowicz – naszą szkolną bibliotekarkę i doradcę zawodowego.

„Rozumiemy się bez słów” to pierwszy blok tematyczny podczas którego dzieci poznają znaki grzecznościowe, związane z rodziną i szkołą, czasowniki. Na koniec zajęć najodważniejsi potrafią nawet zamigać przed całą klasą całe zdania np. „Ja mam 2 psy i 3 koty” lub „Ty czytasz książkę”.

W II semestrze uczniowie  będą uczyć się daktylografii czyli alfabetu języka migowego oraz znaków liczbowych.

 

 

Tak pomagam

Email Drukuj PDF

Akcja "Tak pomagam".

W sobotę 8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji " Tak pomagam "organizowanej przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Dzieci zbierały produkty spożywcze w Biedronce przy ul. Piłsudskiego 50 w Olsztynie. Młodzi wolontariusze o wielkich sercach to : Roksana Sporzyńska, Alicja i Julia Dyka, Martyna Wysocka, Agata Zinkiewicz, Julia Karwacka, Weronika Pawlicka, Arina Rogawska i Oktawian Szeląg.

 

Spotkanie z Edwardem Cyfusem

Email Drukuj PDF

 

9.11.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z piewcą mowy i kultury warmińskiej Panem Edwardem Cyfusem.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas ósmych i jedna klasa VII. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała ciekawostek z historii katolickiej Warmii oraz jej mieszkańców – Warmiaków.

Jedna godzina z „Panem Profesorem języka warmińskiego”, jak go określiła prowadząca spotkanie Pani Beata Polewacz, to stanowczo za mało. Zapraszamy na następne, a za przebyte serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.

Spotkanie realizowane było w ramach 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Inicjatorkami i organizatorkami spotkania były Panie z biblioteki szkolnej.

 

 

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF

WYCIECZKA DO WARSZAWY DLA UCZCZENIA 100 - LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 22 listopada 45- osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Warszawy w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy wyjazdu to uczniowie realizujący zadania w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła Niepodległej”, którzy podążali śladami Marszałka Piłsudskiego w stolicy. Byli na Placu Zamkowym, na którym 14 listopada 1920 r., podczas obchodzonego pierwszy raz po zakończeniu wojny polsko-bolszewickiej Święta Niepodległości, Józef Piłsudski otrzymał buławę marszałkowską. Następnie udali się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie przyjmował defilady wojskowe. Widzieli Grób Nieznanego Żołnierza oraz pochylili się przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Spacerowali przy Hotelu „Bristol” i Domu bez Kantów, gdzie bywał Marszałek. Autokar z uczestnikami wycieczki przejechał po Moście Poniatowskiego – miejscu dramatycznej rozmowy, pomiędzy Józefem Piłsudskim i prezydentem Stanisławem Wojciechowskim, która odbyła się 12 maja 1926 r. Tego dnia rozpoczął się przewrót majowy. Kolejnym punktem zwiedzania był Belweder - klasycystyczny pałac będący siedzibą Naczelnika Państwa.  Piłsudski mieszkał tu z rodziną w latach 1926-1935. Tu układał plan bitwy warszawskiej, tu też zmarł w 1935 roku. Uczniowie spacerowali  także w  Łazienkach Królewskich, podziwiając Pałac na Wodzie  oraz taniec pawi. Zrobili sobie zdjęcia przy drugim pomniku Marszałka Piłsudskiego obok Belwederu.

Następnie uczniowie zwiedzili  Muzeum Sportu i Turystyki i wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Józef Piłsudski – założyciel Legionów Polskich, przywódca państwa, protektor polskiego sportu”. Wieczorną porą wszyscy udali się w drogę powrotną do Olsztyna. Opiekunami uczniów były panie: Beata Krymska, Joanna Śmiechowska i Lidia Banach – Bartelik.

 

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF

 

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Polska jest najpiękniejsza!” dla klas I–III. Uczestnicy mieli za zadanie uwiecznić na fotografii dowolny zakątek Polski. Aby nadać konkursowi profesjonalny ton organizatorki, tj. panie Paulina Jarząbek, Anna Sawicka oraz Anna Krebs, podjęły współpracę z fotografem p. Renatą Orlińską – mamą uczennicy naszej szkoły. Prace konkursowe "na żywo" można oglądać na gazetce na korytarzu szkolnym przy salach 116 i 117.Wyniki konkursu:

Aleksandra Zimnowłodzka z kl. I a SP 29 Hubert Freitag z kl. II a SP 9 Zuzanna Zielińska z kl. I b SP 29.


Jury przyznało także wyróżnienia:

Patrycja Jakubowska z kl. I c SP 29 Franciszek Wróbel z kl. III a SP 25.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy!

 


Strona 7 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl