• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Email Drukuj PDF

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny oraz zespółu muzycznego przygotowali pod kierunkiem pań Joanny Śmiechowskiej i Lidii Banach- Bartelik wzruszający montaż słowno- muzyczny zatytułowany "Pociąg do wolności". Była to wspaniała lekcja historii, podczas której przypomnieliśmy sobie fakty związane z utratą przez Polskę niepodległości i walki o jej odzyskanie.

O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy włączając się do ogólnopolskiej  akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Na uroczystości nie zabrakło również kombatantów – uczestników II wojny światowej, którzy wzięli udział w żywej lekcji historii. Panowie płk Marcin Kus – Prezes Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRP i BWP oraz por.  Edward Róg opowiadali uczniom o latach okupacji i walkach na różnych frontach II wojny światowej. Zaś płk Jan Wiśniewski złożył w imieniu kombatantów całej społeczności SP 29 życzenia z okazji 100- lecia Niepodległej. Goście przekazali uczniom przesłanie, że w życiu ważne są wykształcenie i uczciwa praca dla dobra Ojczyzny. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy herbatce i ciastach upieczonych przez rodziców naszych uczniów.

Ważnym punktem obchodów było  odsłonięcie w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym obelisku upamiętniającego 100 – lecie niepodległości Polski. Tablicę, według  projektu graficznego  Leny Pawlewicz z klasy VI B, ufundowała  Rada Rodziców reprezentowana -  podczas uroczystości -  przez przewodniczącego pana Marka Fabianowicza i zastępcę przewodniczącego  panią Marzenę Barasińską.

Zaproszona na uroczystość ekipa TVP3 Olsztyn nagrała materiał filmowy, który został wyemitowany w lokalnych informacjach  9.11.2018 o godz. 18.30 i 21.00. (materiał można obejrzeć również na stronie TVP3 Olsztyn).

Więcej…
 

Kotylion biało- czerwony

Email Drukuj PDF


Z okazji Święta Niepodległości świetlica szkolna zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kotylion biało-czerwony  z okazji 100 rocznicy niepodległości”.

Na konkurs nadesłano 40 prac z 5 olsztyńskich szkół. Kotyliony można podziwiać na wystawie  w holu przy sali nr 4.

L. Cybulkin, K. Jaśkiewicz

 

lekcja demokracji uczniowskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 25.10.2018 w ramach projektu Szkoła Demokracji uczennica naszej szkoły Emilia Racewicz z klasy 4 b przedstawiała klasom trzecim działalność Samorządu Uczniowskiego i jego zadania " Szkoła dla nas"

 

Niezwykła lekcja

Email Drukuj PDF

Niezwykła lekcja

W czwartek 25 października odbyły się w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas IV - VII pod nazwą „Sztuka starych mistrzów”  prowadzone przez przedstawiciela Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstawały grafiki wielkich mistrzów tworzących w okresie od XVI do VIII wieku, a także obejrzeli wystawę 40 oryginalnych dzieł sztuki: drzeworytów, miedziorytów, akwafort i litografii  takich artystów jak Durer, Rembrandt, Płoński, Piranezi, Chodowiecki, Goya, obejmującą okres od Renesansu do Romantyzmu.

 

wyjazd do schroniska dla zwierząt

Email Drukuj PDF

Wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach

W październiku 2018 roku nauczycielki Halina Minkiewicz i Małgorzata Tofel zorganizowały w  naszej szkole zbiórkę karmy i różnych akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Tomarynach i  fundacji Koci Terapeuta. Akcja cieszyła się bardzo dużym odzewem wśród uczniów naszej szkoły. Część karmy przekazaliśmy fundacji, natomiast resztę zawieźliśmy do schroniska w Tomarynach. 25  października w „Dniu kundla” grupa 49 uczniów z opiekunami p. Haliną Minkiewicz i p. Małgorzatą Tofel odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Przekazała jego pracownikom zebrane dary, w postaci karmy i innych przydatnych psiakom rzeczy. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili schronisko i poznali losy wielu podopiecznych. W schronisku spotkaliśmy się z  miły przyjęciem. Dzieci wysłuchały bardzo ciekawego wykładu, na temat pracy schroniska, zasad adopcji i losów jego mieszkańców. Zadawały również pytania, na które otrzymały wyczerpując odpowiedzi.  Za przekazaną pomoc otrzymaliśmy podziękowanie.

Pomimo niesprzyjającej aury, wyjazd należy uznać za udany. W przyszłym roku będziemy chcieli  wspomóc i odwiedzić właśnie to schronisko.

 

 

Opieka nad miejscami pamięci

Email Drukuj PDF

9.10. 2018 grupa uczniów z panem Pawłem Kotarskim udała się do pomnika poświęconego Obrońcom Tobruku. Uczniowie uprzątnęli liście, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Franciszek z VI c opowiedział koleżankom i kolegom o bitwie pod Tobrukiem.

10.10.2018 uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny z panią Joanną Śmiechowską odwiedzili najstarszy cmentarz w Olsztynie pod wezwaniem  św. Jakuba. Uporządkowali grób patrona szkoły – Jana Liszewskiego. Wyszorowali płytę, posprzątali liście, złożyli własnoręcznie wykonane wianki oraz zapalili znicze.

Wyżej opisane działania są dowodem na to, że społeczność SP 29 opiekuje się miejscami pamięci.

 

Złóż życzenia Marszałkowi

Email Drukuj PDF

Złóż życzenia Marszałkowi – realizacja programu Szkoła Niepodległej

Chętni uczniowie z klas IV – VII wykonali pocztówki dla Marszałka Piłsudskiego. Na pracach pojawiły się polskie symbole narodowe, postać Józefa Piłsudskiego, motywy kwiatowe, dworek „Milusin” (wyszywany!), Kasztanka – ulubiona klacz Marszałka, itp.

Wewnątrz pocztówek uczniowie umieścili  życzenia i podziękowania dla Marszałka.

Na szczególną uwagę zasługują słowa Mai z klasy VIA, która napisała: „Chciałabym Panu serdecznie podziękować za nieoceniony wkład w odzyskanie niepodległości oraz za to, że całe życie poświęcił Pan Polsce. Bez Pana nie wiadomo,  jak potoczyłyby się losy  Naszej Ojczyzny. Dlatego bardzo Panu dziękuję w imieniu swoim, a także koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie.” Zaś Magda z klasy VII B życzyła Marszałkowi chwały na całym świecie.

Bartek z VI B napisał: „Drogi Panie Marszałku,  dziękujemy Ci za to, że odzyskałeś niepodległość. Swoją postawą uczyłeś Polaków patriotyzmu i miłości do Ziemi Ojczystej.”

W realizację zadania „Złóż życzenia Marszałkowi” włączyli się także uczniowie klas I-III w świetlicy szkolnej w sali 118.  Wykonali  śliczne kartki z życzeniami dla Józefa Piłsudskiego. Praca nad kartkami była poprzedzona zajęciami z dziećmi na temat marszałka Józefa Piłsudskiego.

W listopadzie 2018 w bibliotece szkolnej zostanie zorganizowana wystawa pocztówek, które następnie zostaną wysłane do  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

Wicedyrektor Katarzyna Patejuk

Koordynatorka programu „Szkoła Niepodległej” Joanna Śmiechowska

 

Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

 

 

 

W dniu 10.10.2018 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Pola Nadziei". Z tej okazji odbył się kiermasz ciast. Młodzi wolontariusze z ogromnym zapałem i zaangażowaniem włączyli się do współpracy podczas tegorocznej akcji. Uśmiech, życzliwość wobec drugiego człowieka otwiera serca. Ofiarowany czas młodych wolontariuszy jest najpiękniejszą lekcją życia, z którą pójdą w dalszą drogę. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a kwota którą uzbieraliśmy jest imponująca: 2400 zł. Pieniądze zostaną przekazane małym pacjentom hospicjum Caritas w Olsztynie i przewlekle chorym uczniom w naszej szkole. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie do akcji.

Szkolne Koło Caritas


 


Strona 7 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl