• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

życzenia

Email Drukuj PDF

 

 

Na zbliżające się Święta pragnę złożyć nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia, aby Wszyscy spędzili czas Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Natomiast nadchodzący Nowy Rok przyniósł pokój, miłość i same sukcesy!!!

Dyrektor Szkoły

Barbara Chodnicka

 

jasełka

Email Drukuj PDF

 

 

 

Tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: pani Marioli Solmińskiej, pani Agnieszki Dzieńkowskiej oraz pani Lidii Banach- Bartelik przygotowali przepiękne przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa. Wprowadziło nas ono w nastrój świąteczny, dostarczyło wielu wzruszeń. Za trud przygotowania wszystkim bardzo dziękujemy i przyłączamy się do świątecznych życzeń wypowiedzianych przez panią dyrektor Barbarę Chodnicką i księdza Mariusza Kubickiego.

WESOŁYCH ŚWIĄT


 

konkurs na kartkę

Email Drukuj PDF

 

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

W naszej szkole odbył się konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci. Najładniejsze prace można oglądać na szkolnym korytarzu i na naszej stronie.

 

Teatr cieni

Email Drukuj PDF

Spotkanie z teatrem cieni

11.12.2018 w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem teatru cieni.

Teatr cieni jest to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III wieku p. n. e.

Spotkanie poprowadziła p. Anna Kołak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 1-3: dwie grupy ze świetlicy szkolnej i klasa III a.

Ze względu na zbliżające się święta zajęcia dotyczyły Bożego Narodzenia w naszych domach, m.in. tradycji wspólnego kolędowania oraz Wigilii. Samo przedstawienie w teatrzyku cieni ukazało narodziny Jezusa w stajence w Betlejem.

Pani Anna odwiedzi niejednokrotnie naszą szkołę. Następne spotkanie już po feriach zimowych. Tym razem wykorzystany będzie teatrzyk kamishibai.

Joanna Piekarowicz

 

Konkurs wiedzy o Olsztynie

Email Drukuj PDF

W dniach 11-12 grudnia odbył się Turniej wiedzy o Olsztynie dla klas I-III. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona w klasowych eliminacjach. Drużyny rywalizowały ze sobą na poziomie klas. Uczniowie musieli między innymi znać herb, godło i logo Olsztyna, a także potrafić wyjaśnić co symbolizują poszczególne elementy znajdujące się na nich. Wskazywali pomniki znajdujące się na terenie Olsztyna, jeziora oraz dzielnice. Musieli także wykazać się perfekcyjną znajomością legendy o powstaniu naszego miasta, a także zwyczajów warmińskich i stroju ludowego.

W kategorii klas I najlepszymi okazali się reprezentanci klasy I c w składzie: Weronika Bielińska, Patrycja Jakubowska i Kamil Klisz. W klasach II zwyciężyli uczniowie II b: Michał Mystkowski, Natalia Cygańska i Dominik Wysocki. Wśród dwóch klas III bardziej zaznajomiona z tematem okazała się drużyna III b: Marysia Maliszewska, Hania Łukaszuk oraz Kuba Farańczuk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Pomagamy Maximilienowi

Email Drukuj PDF

Pomagamy chłopcu z Afryki

 

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim,którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym, przygotowali ozdoby i kartki świąteczne oraz upiekli pierniczki i ciasta. Razem uzbieraliśmy 1220 zł. Cały dochód z akcji jest przeznaczony na utrzymanie i edukację chłopca z Togo Maximiliena Adjati.

 

 

zimowisko

Email Drukuj PDF

W dniach 21-25.01.2019r. w naszej szkole organizowane jest zimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia będą prowadzone w godzinach 7.30-15.30. Plan zajęć obejmuje między innymi:

1.  Zajęcia świetlicowe:

- gry i zabawy integracyjne

- rozrywki umysłowe: zagadki, rebusy, krzyżówki, quizy, kalambury, szachy, sudoku

- zajęcia plastyczne i techniczne

- konkursy

2. Zajęcia sportowe, zabawy ruchowe, gry zespołowe na świeżym powietrzu:

3. Wyjścia i wycieczki:

4. Zajęcia komputerowe.

Karty zgłoszeń można składać w Sekretariacie Szkoły w dniach 17-21.12.2018r. i 02-04.01.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Poznajemy język migowy

Email Drukuj PDF

 

Innowacja "Rozumiemy się bez słów"

Od listopada br. uczniowie klas I-III naszej szkoły poznają Polski Język Migowy (PJM). Jest to język którym posługują się głusi w Polsce, stanowiący ich naturalny język komunikacji.

Zajęcia prowadzone są w ramach innowacji pedagogicznej przez Joanna Piekarowicz – naszą szkolną bibliotekarkę i doradcę zawodowego.

„Rozumiemy się bez słów” to pierwszy blok tematyczny podczas którego dzieci poznają znaki grzecznościowe, związane z rodziną i szkołą, czasowniki. Na koniec zajęć najodważniejsi potrafią nawet zamigać przed całą klasą całe zdania np. „Ja mam 2 psy i 3 koty” lub „Ty czytasz książkę”.

W II semestrze uczniowie  będą uczyć się daktylografii czyli alfabetu języka migowego oraz znaków liczbowych.

 

 


Strona 5 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl