• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sleeveface

Email Drukuj PDF

 

SLEEVEFACE czyli ubrani w Jeżycjadę

Mając na uwadze marcowe Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz całkiem spontanicznie zorganizowaliśmy w bibliotece akcję sleeveface czyli ubierz się w książkę. W książki cyklu Musierowicz ubrali się uczniowie klasy 8 b. Oto efekt!

P.S. Zachęcamy oczywiście do wypożyczenia tej znakomitej, pełnej humoru literatury.

 

Zdrowe śniadanie

Email Drukuj PDF

„Zdrowe śniadanie”

W ramach Tygodnia Zdrowego Stylu Życia chętne dzieci (klasa I b, I c), z pomocą rodziców, przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Uczniowie z klas I-III mogli je kupić na przerwie. Za zebrane pieniądze kupimy sprzęt sportowy dla każdej klasy z edukacji wczesnoszkolnej.

 

Zdrowy Styl Życia – Kolorowo i zdrowo

Email Drukuj PDF

„Zdrowy Styl Życia – Kolorowo i zdrowo”

W piątek 22 marca, w każdej klasie panowało warzywno – owocowe szaleństwo. Dzieci wcieliły się w małych kucharzy i tworzyły zdrowe przekąski (desery, sałatki owocowe, warzywne koreczki). Oprócz tego dzieci miały za zadanie przebrać się za wybrany owoc/warzywo. Było kolorowo i zdrowo.

 

Konkurs wiedzy religijnej

Email Drukuj PDF

 

Konkurs wiedzy religijnej "BOŻY POSŁAŃCY. NADPRZYRODZONY ŚWIAT ANIOŁÓW" odbył się 15 marca 2019 r. w Olsztyńskim ODN na ul. Turowskiego 3. SP29 reprezentowały dzieci z klasy 6c. Nasza najlepsza uczennica po części pisemnej i ustnej dostała się do ścisłego finału, w którym uplasowała się IV miejscu. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Megamisja w świetlicy

Email Drukuj PDF

Dzięki aktywności uczniów podczas Programu Megamisja Fundacji Orange nasza świetlica otrzymała nagrody: książki, gry, artykuły papiernicze oraz tablety. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do korzystania z wspaniałych książek i gier edukacyjnych.

 

Poznaj moją niepełnosprawność

Email Drukuj PDF

 

 

W ramach podjętej współpracy z Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Olsztynie, klasa I b brała udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Poznaj moją niepełnosprawność”. Dzieci pod opieką Pań z Ośrodka poprzez zabawę poznawały ogromną rolę zmysłów w życiu człowieka. Głównym celem było przybliżenie dzieciom, w jaki sposób funkcjonują osoby niepełnosprawne, jeśli jeden z ich zmysłów „nie działa”. Dzieci musiały pokonać przeszkody
z zakrytymi oczami, malować pędzelkiem bez użycia dłoni. Świetna zabawa i doskonały sposób, aby zrozumieć, że inny nie znaczy gorszy! Wręcz przeciwnie, osoby niepełnosprawne są od dzisiaj naszymi „małymi bohaterami”, którzy niesamowicie dają sobie radę z przeciwnościami dnia codziennego

 

X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Email Drukuj PDF

 

 

1 marca odbył się X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Drużyna naszej szkoły zdobyła w nim I miejsce.

Ponadto uczeń z klasy VII b zajął II miejsce indywidualnie, zaś uczennica z klasy VIII a III miejsce indywidualnie.

Nasza szkoła otrzymała też nagrodę za III miejsce w kategorii film: Travel Agency Advert - spot reklamowy zachęcający do odwiedzenia wybranego miejsca w jednym z krajów anglojęzycznych.

 

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Email Drukuj PDF

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Przed nami kolejna odsłona projektu „Dni zdrowego stylu życia”. Jak co roku w ramach podjętych działań, uczniowie naszej Szkoły mogą pochwalić się swoimi fotografiami o tematyce sportowej.

Osoby chcące wziąć udział w akcji, proszone są o dostarczenie zdjęć w formie papierowej do nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Bawoła do poniedziałku 18.03.2019r. Wszystkie zebrane zdjęcia zostaną umieszczone w szkolnej gablocie. Finałowe głosowanie odbędzie się 20.04.2019r. Każdy uczeń będzie mógł oddać jeden głos na swojego faworyta. Zwycięzców ogłosimy w czwartek 21.03.2019r podczas uroczystego apelu.

Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

 


Strona 5 z 28

Jadłospis

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
21 października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało
72 dni

Cytat dnia

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl