• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

konkurs recytatorski

Email Drukuj PDF

Konkurs recytatorski dla klas I- III

18 lutego 2019 roku odbył się konkurs interpretacji wiersza pod hasłem "Zima w poezji dziecięcej" dla klas I-III.

Uczniowie zaprezentowali wiersze o zimie wybrane przez siebie. Wszystkim występującym dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy zdobytych miejsc.


 

UNICEF- Wszystkie Kolory Świata

Email Drukuj PDF

UNICEF – Wszystkie Kolory Świata

W ramach akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata nasi uczniowie wykonali szmaciane laleczki przeznaczone na licytację. Cena wywoławcza każdej lalki wynosi 10 zł !

Lalki (aż 56!) można oglądać na korytarzu szkolnym (I piętro) oraz na szkolnym Facebooku.

Wszystkich chętnych zapraszamy do licytacji!

Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane UNICEF i przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci żyjących w innych , biednych rejonach świata.

W ten sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka !

Licytacja lalek

Licytacja lalek w ramach projektu UNICEF Wszystkie kolory świata będzie trwała od 25.02 do 1.03.2019.
Odbywać się będzie w bibliotece szkolnej w godzinach jej pracy.
REGULAMIN LICYTACJI
CENA WYWOŁAWCZA - 10 zł
1. Każda lalka opatrzona jest numerem
2.W bibliotece szkolnej będą wyłożone kartki z numerami poszczególnych lalek
3.Osoba licytująca daną lalkę wpisuje na odpowiedniej kartce imię , nazwisko, klasę oraz kwotę za jaką chce kupić lalkę
4.Każda następna osoba licytująca musi zaoferować kwotę o 5 zł wyższą niż poprzednia
5.Licytacja kończy się w piątek 1.03.2019 o godzinie 14.00 (o tej godziny listy zostaną zabrane)
5.Wyniki licytacji zostaną ogłoszone w poniedziałek 4.03.2019 r
6.W przypadku gdy osoba która wylicytowała lalkę nie zgłosi się po jej odbiór prawo do nabycia lalki uzyskuje osoba , która licytowała przedostatnia
TERMIN i SPOSÓB ODBIORU LALEK ZOSTANIE PODANY W PONIEDZIAŁEK 4.03. 2019.
Zapraszamy do licytacji i życzymy powodzenia!

 

Dzień Kota w bibliotece

Email Drukuj PDF

Dzień Zakochanych w Kotach w Bibliotece Szkolnej

W dniu 14 lutego w Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Zakochanych w Kotach.

Postanowiliśmy połączyć Walentynki czyli Święto Zakochanych ze Światowym Dniem Kota, obchodzonym 17 lutego. W imprezie udział wzięła klasa III a praz grupa uczniów ze świetlicy szkolnej. Zabawę uświetniły nam kocie stroje oraz odpowiedni makijaż. Wspólnie zamruczeliśmy, nawet głośno, piosenkę zespołu „Fasolki” o kocie burym oraz ułożyliśmy kocie puzzle. Chętni uczniowie wypożyczyli książki o kociej tematyce oraz poczytali czasopisma „Kocie sprawy”. Koniec imprezy uświetnił wspólnie wykonany koci kolaż. W tym dniu biblioteka ozdobiona była wizerunkami kocich piękności oraz wystawką książek i czasopism o kotach.

Następnego dnia - 15 lutego, w szkole naszej obchodzony był Światowy Dzień Kota zaś bibliotece niezwykła promocja – KOCI MAKIJAŻ GRATIS do każdej wypożyczonej książki w bibliotece. Trzeba przyznać, że czytelnictwo w tym dniu znacznie wzrosło!

 

 

 

Dzień Kota w III b

Email Drukuj PDF

 

Dzień Kota w klasie III b

 

15 lutego  klasa III b miała niezwykłego gościa. Z okazji Dnia Kota mama i starsza siostra uczennicy Kamili Lamparskiej przyniosły do sali rodzinnego pupila Aladara - kota rasy ragdoll. Uczniowie dowiedzieli się jakiej opieki potrzebują koty, jak dbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Dużym zaskoczeniem dla dzieci był wygląd kota. Aladar to bardzo duży kot o łagodnym usposobieniu. Koty tej rasy są przyjacielskie, lubią głaskanie nawet obcych ludzi. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze i na pewno grono miłośników kotów powiększyło się.

 

Spotkanie z misjonarzem

Email Drukuj PDF

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji“

św. Jan Paweł II

 

14 lutego br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 4 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo.

 

Podczas lekcji religii klas VI – VIII pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków i koloru ziemi w Afryce.

Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „Pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, lóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz Taczenta – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

Jacek Kowalski

 

Warsztaty chemiczne

Email Drukuj PDF

Warsztaty chemiczne w niepublicznej Szkole Podstawowej "Piątka"

W grudniu uczniowie klasy VII b wraz z opiekunkami udali się na warsztaty chemiczne przygotowane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Piątka”.

Warsztaty rozpoczęły się niezwykle interesującym wykładem na temat DNA. Następnie, pod okiem bardzo uprzejmych pań nauczycielek, rozpoczęliśmy ćwiczenia, podczas których m.in. zabezpieczaliśmy odciski palców, pozyskiwaliśmy DNA z owoców i warzyw oraz wcielaliśmy się w rolę policyjnego rysownika.

Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów naszej klasy, którzy w nich uczestniczyli. Dostarczyły dużo wiedzy i nowych doświadczeń. Z niecierpliwością czekamy na możliwość uczestniczenia w kolejnym takim wydarzeniu.

Magdalena Bielska 7b

 

Pocztówka z Olsztyna

Email Drukuj PDF

Konkurs „Pocztówka z Olsztyna” w ramach 9. edycji projektu „Moje miasto jest ciekawe”

 

19 XII 2018 w olsztyńskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie   9. edycji projektu „Moje miasto jest ciekawe”. W ramach tego projektu odbył się konkurs „Pocztówka z Olsztyna”, w którym nasza uczennica Lena Pawlewicz  z klasy VIB odniosła sukces i znalazła się wśród 5 laureatek konkursu.  Jej praca została wydrukowana w formie pocztówki przez profesjonalną agencję wydawniczą.

Zaś uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny uczestniczyli w wycieczkach po Olsztynie organizowanych przez panią Martę Kruk – koordynatorkę projektu i przewodniczkę PTTK.

 

 

 

 

pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

 

Pasowanie na czytelnika

W dniach 10-18 stycznia uczniowie czterech klas I zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystości rozpoczęto krótką częścią artystyczną zatytułowaną „W krainie książek”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy VII b. Uczniowie klas I zapoznani zostali z pomieszczeniem biblioteki, regałami z książkami przeznaczonymi specjalnie dla nich oraz zasadami korzystania ze zbiorów. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na Rycerza Książki dzieci mogły wypożyczyć po raz pierwszy książkę oraz wybrać zakładkę do niej.

 


Strona 5 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl