• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Mali ratownicy

Email Drukuj PDF

 

Mali Wielcy Ratownicy

24 października 2019 r. klasa I a rozpoczęła realizację projektu  „Stowarzyszenia mali Wielcy ratownicy”. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom pracy ratowników różnych służb, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz poznanie sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pierwsze spotkanie miało na celu poznanie wyposażenia ambulansu medycznego: sprzętu, „plecaka” ratownika, urządzeń do podtrzymywania życia i sposobu transportu rannych. Uczniowie sprawdzili działanie między innymi; pulsometru, stetoskopu, kołnierza ortopedycznego, szyn do usztywniania kończyn, przenosili kolegę na specjalnej „desce” itp. Po zajęciach w ambulansie, wszystkie informacje zostały powtórzone w klasie z dodatkową kartą pracy. To była wspaniała lekcja, z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

 

 


 
 

Pola nadziei 2019

Email Drukuj PDF

 

XVII edycja akcji Pola Nadziei rozpoczęta, zaproszeni goście, wolontariusze oraz pracownicy Hospicjum wzięli udział w uroczystej inauguracji, która tym razem odbyła się w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Przed nami osiem miesięcy bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego. Pierwsze kroki już za nami. Zaraz po zakończeniu uroczystej inauguracji przystąpiliśmy do tworzenie naszego „Szkolnego Poletka Nadziei“. Trudu tworzenia podjęli się wolontariusze klasy VIIIa i VIIIc, którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek w przygotowanie gruntu pod kwiaty żonkili. Uwieńczeniem tej części akcji był przeprowadzony 21 października kiermasz ciast na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.
Rodzice z dziećmi przygotowali pyszne ciasta i babeczki. Młodzi wolontariusze z wielkim zapałem sprzedawali smakołyki swoim rówieśnikom i nauczycielom. Chęć niesienia pomocy nieuleczalnie chorym i potrzebującym dzieciom z Hospicjum była najważniejszym celem akcji. Poświęcony czas i nadzieja jest pięknym podarunkiem dla tych, którzy zmagają się z chorobą.


Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.
Szkolne Koło Caritas

 


 

Europejski Dzień Przywracania czynności Serca

Email Drukuj PDF

 

Dnia 16 października uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami p. Haliną Minkiewicz i p .Joanną  Piekarowicz  brali udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej obchodzonej  16 października - w dniu Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.  Akcja już kolejny raz została  zorganizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej  Pomocy w V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Była to wielka lekcja  ratowania życia, którą nasi uczniowie zdali celująco.


 

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Email Drukuj PDF

W październiku w klasach I-III odbyły się spotkania z Panem Kamilem Sułkowskim, który jest pracownikiem Straży Miejskiej. Pan Strażnik bardzo ciekawie opowiadał uczniom w jaki sposób należy zachowywać się aby być bezpiecznym w szkole i poza nią.

 

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

11 października z okazji Święta Edukacji odbył się apel z życzeniami dla pracowników szkoły, a także konkurs wzorowany na familiadzie, w którym zmierzyli się nauczyciele i uczniowie. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pań L. Banach-Bartelik, M. Gorzelańczyk, Z. Kaliszewicz. Kartki z życzeniami przygotowały klasy na lekcjach sztuki z panią D. Nowosz.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

2 października odbyły się wybory do SU. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został wybrany Maciej Wiszowaty.

GRATULUJEMY!

Oto skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący:

Maciej Wiszowaty  VIII c

Wiceprzewodnicząca:

Lena Pawlewicz VII b

Członkowie Zarządu:

Michalina Szymańska VII a
kierownik sekcji imprez

Emilia Racewicz V b

Julia Staniewska VI c – kierownik sekcji informacyjnej

Julia Fabianowicz VII c

Sekcja imprez: Paweł Diaków VIII a, Dawid Dawidczyk VIII a

Sekcja informacyjna: Marta Wejknis VIII c, Joanna Michalczyk VIII c, Wiktoria Bobrowicz VI c

Sekcja doradcza: Patryk Rzeźniak VIII c, Wiktor Ziółkowski VIII c

 

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły za wysiłek i oddanie w podejmowaniu codziennych obowiązków.

Życzę samych radosnych dni, wielu sukcesów oraz dużo zdrowia i szczęścia!!!

 

Dyrektor szkoły

Barbara Chodnicka

 


Strona 4 z 32

Jadłospis

OBIADY - LUTY 2020

OBIADY LUTY 2020

(INFORMACJA)

Kalendarium

Dzisiaj jest
Wtorek
21 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało
346 dni

Cytat dnia

Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl