• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Email Drukuj PDF

 

 

1 marca odbył się X Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Drużyna naszej szkoły zdobyła w nim I miejsce.

Ponadto uczeń z klasy VII b zajął II miejsce indywidualnie, zaś uczennica z klasy VIII a III miejsce indywidualnie.

Nasza szkoła otrzymała też nagrodę za III miejsce w kategorii film: Travel Agency Advert - spot reklamowy zachęcający do odwiedzenia wybranego miejsca w jednym z krajów anglojęzycznych.

 

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Email Drukuj PDF

Aktywni nie tylko na wf-ie.

Przed nami kolejna odsłona projektu „Dni zdrowego stylu życia”. Jak co roku w ramach podjętych działań, uczniowie naszej Szkoły mogą pochwalić się swoimi fotografiami o tematyce sportowej.

Osoby chcące wziąć udział w akcji, proszone są o dostarczenie zdjęć w formie papierowej do nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Bawoła do poniedziałku 18.03.2019r. Wszystkie zebrane zdjęcia zostaną umieszczone w szkolnej gablocie. Finałowe głosowanie odbędzie się 20.04.2019r. Każdy uczeń będzie mógł oddać jeden głos na swojego faworyta. Zwycięzców ogłosimy w czwartek 21.03.2019r podczas uroczystego apelu.

Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

 

debata szkolna

Email Drukuj PDF

Debata na temat szacunku i dbania o czystość języka oraz kulturalną komunikację

W poniedziałek 4 marca odbyła się szkolna debata na temat szacunku i dbania o czystość języka oraz kulturalnej komunikacji w środowisku Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. Podczas dyskusji skupiono uwagę przede wszystkim na dwóch problemach:

 1. Uczniowie używają wulgaryzmów w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.
 2. Uczniowie naruszają normy grzecznościowe w komunikacji z różnymi rozmówcami, widoczne jest skracanie dystansu.

Propozycje uczestników debaty oraz opracowane materiały zostaną przedstawione środowisku szkoły w formie krótkiego zestawienia oraz wykorzystane do zaplanowania działań w celu eliminowania wulgaryzmów i niewłaściwych nawyków językowych.

 

UNICEF- Wszystkie Kolory Świata- podsumowanie

Email Drukuj PDF

Sprawozdanie z projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata

 

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowywali szmaciane laleczki, które symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.  W ten sposób otrzymaliśmy 58 laleczek.

Każda z nich została opatrzona numerem i umieszczona na wystawie. Wystawa zorganizowana została na szkolnym korytarzu, zaś ich zdjęcia umieszczone zostały również na szkolnym Facebooku.

Pod koniec lutego odbyła się licytacja lalek, w wyniku której uzyskaliśmy 1650 zł. Pieniądze te zostały przekazane na konto UNICEF. Będą one przeznaczone na zakup szczepionek ratujących życie dzieciom, żyjącym w biednych krajach. Jednocześnie uczniowie za pomocą szkolnego Facebooka wybrali laleczkę, której zdjęcie zostało wysłane na konkurs organizowany przez UNICEF.

Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie poznali założenia projektu, zdobyli informacje na temat warunków życia dzieci w wybranych krajach, obejrzeli filmy i prezentacje przygotowane przez UNICEF.

 

Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2019/2020

Email Drukuj PDF

Nabór do klas I dla dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 29 im. Jana Liszewskiego odbędzie się w dniach 18-29.03.2019 r. Kartę zgłoszenia dziecka należy wypełnić na stronie sp-olsztyn.nabory.pl, wydrukować i złożyć w Sekretariacie szkoły od 18 marca 2019 roku w godzinach 7.00-15.00.


Rejon naszej szkoły obejmuje ulice:

Astronomów, Tadeusza Bloka, Józefa Dubiskiego, Benedykta Dybowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Gruszowe Sady, Gwiezdna, Jana Heweliusza, Jarosława Iwaszkiewicza, Christo Izworskiego, Kazimierza Kalinowskiego, Czesława Kanafojskiego, Profesor Haliny Karnickiej, Profesora Wiesława Krautforsta, Księżycowa, Jana Licznerskiego, Profesora Kazimierza Markiewicza, Edwarda Martuszewskiego, Profesora Aleksandra Martyniaka, Tadeusza Młynka, Profesora Grzegorza Nowaka, Kurta Obitza, Michała Oczapowskiego, Przemysława Olszewskiego, plac Cieszyński, plac Łódzki, Romana Prawocheńskiego, Promienista, Aleksandra Rymkiewicza, Stanisława Sakowicza, Stefanii Sempołowskiej, Słoneczna, Tadeusza Stępowskiego, Włodzimierza Szczekin-Krotowa, Adama Szostkiewicza, Świetlista, Tęczowa, aleja Roberta Towarnickiego, Juliana Tuwima, Stanisława Wadowskiego, Wiktora Wawrzyczka, Janiny Wengris, Profesora Bohdana Wilamowskiego, aleja Piotra Znanieckiego.

Informacji udzielamy pod nr 89 5237796

 

Spotkanie w sprawie rekrutacji

Email Drukuj PDF

Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Olsztynie zapraszają rodziców klas VIII na na spotkanie na temat rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020. Odbędzie się ono 6 marca 2019 r. o godz. 16.30 w sali nr 52 Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, al. Piłsudskiego 7/9 .

 

Dzień Pamięci

Email Drukuj PDF

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony żołnierzom ruchu oporu przeciwko władzy komunistycznej i zależności Polski od ZSRR po 1944 roku.

Z tej okazji uczniowie klas 8 uczestniczyli w lekcji historii pt. „Podziemie niepodległościowe”, podczas której poznali sylwetki żołnierzy niezłomnych takich jak rotmistrz Witold  Pilecki, Danuta Siedzikówna „Inka”, czy Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”.  W pracowni historycznej uczniowie mogą obejrzeć gazetkę poświęconą Witoldowi Pileckiemu.

 

XVI Konkurs Gazetek Szkolnych

Email Drukuj PDF

XVI Wojewódzki Konkurs Gazetek Szkolnych

dla szkół podstawowych

pod patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty

 

 

Regulamin konkursu

1. Cele konkursu.

 • Promowanie aktywności twórczej ucznia.
 • Upowszechnianie krytycznej analizy przekazów informacyjnych.
 • Rozwijanie zainteresowań kulturalnych oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej.
 • Propagowanie poprawności językowej.
 • Popularyzacja czasopiśmiennictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
 • Promowanie współpracy zespołowej.

2. Organizatorzy konkursu:

 • Szkoła Podstawowa nr 29 im. J. Liszewskiego w Olsztynie.
 • ODN w Olsztynie.

 

Więcej…
 


Strona 4 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl