• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

z życia klasy 2d

Email Drukuj PDF

26 września w ramach 17 Olsztyńskich Dni Nauki, klasa II d odwiedziła Katedrę Ichtiologii oraz Towaroznastwa. Mama Antka Pani Dorota Fopp-Bayat przeprowadziła zajęcia pt: „Ryby są fajne i zdrowe”. Uczniowie mieli okazje spróbować wędzonego jesiotra, obserwować maleńkie rybki pod mikroskopem. Usłyszeliśmy rożne ciekawostki dotyczące ryb.

Na drugich warsztatach w których mieliśmy okazję uczestniczyć sprawdzaliśmy jakość owoców i warzyw oraz  przetworów. Uczniowie próbowali i odgadywali soki świeżo wyciskane, badali zawartość witaminy C w sokach.

 

Telefon zaufania

Email Drukuj PDF

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

List Ministra Edukacji

Email Drukuj PDF

lW rocznicę powstania Szarych Szeregów, najliczniejszej młodzieżowej organizacji konspiracyjnej, odwołującej się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. Zachęcamy do zapoznania się z listem skierowanym do uczniów, rodziców i nauczycieli.

list Ministra Edukacji Narodowej- pobierz

 

godziny pracy sekretariatu

Email Drukuj PDF

Informujemy, że zmieniają się godziny pracy sekretariatu szkoły.

poniedziałek- 8.00- 16.00

wtorek- piątek 7.00- 15.00

 

kromka chleba dla sąsiada

Email Drukuj PDF

Kromka chleba dla sąsiada

 

 

W piątek i sobotę 20-21 września uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas wzięli  udział w Ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada". Zbiórka odbywała się w sklepie Biedronka przy ulicy Iwaszkiewicza. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy i hojności darczyńców udało się zebrać około 150 kg różnego rodzaju artykułów spożywczych z których zostaną przygotowane paczki, a te trafią do osób potrzebujących.

Wszystkich zaangażowanym w tą akcję serdecznie dziękujemy.

 

  

Sukcesy naszych szachistów

Email Drukuj PDF

Sukcesy szachistów

Uczniowie III a biorą aktywny udział w zajęciach i turniejach szachowych. W minionym roku szkolnym Tomasz Hartliński, Bolesław Goździewski i Grzegorz Grzelak brali wielokrotnie udział w turniejach szachowych różnej rangi.

Największy sukces to udział w mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 29.08-1.09. W szachach błyskawicznych Tomasz Hartliński (UKS Kopernik Olsztyn) zajął znakomite 4 miejsce w Polsce biorąc pod uwagę chłopców do 9 lat oraz 19 miejsce w całej grupie do lat  10 – na 153 zawodników, zaś Bolesław Goździewski (UKS Trzydziestka Olsztyn) uplasował się odpowiednio na 126 i 122 pozycji.

Warto nadmienić, że Tomek w czerwcu tego roku został również mistrzem województwa do lat 9, zaś Bolesław w emocjonującym pojedynku o 3 lokatę - uległ i w ostateczności zajął 8 pozycję w województwie.

We wrześniu 2019 r. w Katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich. Uczeń Bolesław Goździewski zdobył 30 m-ce na 151 zdobywając 4,5 pkt.

Szachy poprawiają zdolności intelektualne, rozwijają kreatywność oraz logiczne myślenie. Przede wszystkim dostarczają mnóstwo dobrej zabawy. Zachęcamy uczniów SP 29 do udziału w zajęciach szachowych prowadzonych w naszej szkole.

Utarło się, że szachy są pojedynkiem, walką pomiędzy dwoma graczami. Gramy tak silnie jak przeciwnik pozwala. Bez wątpienia jednak w dowolnej pozycji istnieją ruchy słabe, dobre, bardzo dobre i najsilniejsze. Są też pozycje w których do zwycięstwa lub utrzymania remisu prowadzi tylko jedno – mistrzowskie posunięcie.

 

Zebranie Rady Rodziców

Email Drukuj PDF

Zebranie przedstawicieli klas do Rady Rodziców odbędzie się w środę 25.09.2019 roku
o godzinie 17.00 w sali 28.

 

Festyn Rodzinny

Email Drukuj PDF

 

 

W dniu 7 września w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Został zorganizowany  przy wsparciu Rady Rodziców przy szkole oraz Rady Osiedla "Podgrodzie". Fotorelacje z imprezy można obejrzeć na naszym fanpagu.


 


Strona 4 z 30

Jadłospis

OBIADY STYCZEŃ

Informujemy, że wpłaty za obiady na miesiąc STYCZEŃ 2020 można dokonywać gotówką w dniach 02,03,07.01.2020r. w godzinach 7.00-10.50

!!!UWAGA!!!
Nie wykonujemy wpłat przelewem  za obiady w miesiącu grudniu 2019r. na miesiąc styczeń 2020!!!

Koszt obiadów zostanie podany 02.01.2020r. i od tego terminu będzie można dokonywać wpłat przelewem za obiady za miesiąc styczeń 2020r.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
16 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
Do końca roku zostało
16 dni

Cytat dnia

Kłótnie kochanków umacniają ich miłość.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl