• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie z misjonarzem

Email Drukuj PDF

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji“

św. Jan Paweł II

 

14 lutego br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 4 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo.

 

Podczas lekcji religii klas VI – VIII pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków i koloru ziemi w Afryce.

Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „Pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, lóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz Taczenta – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

Jacek Kowalski

 

Warsztaty chemiczne

Email Drukuj PDF

Warsztaty chemiczne w niepublicznej Szkole Podstawowej "Piątka"

W grudniu uczniowie klasy VII b wraz z opiekunkami udali się na warsztaty chemiczne przygotowane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Piątka”.

Warsztaty rozpoczęły się niezwykle interesującym wykładem na temat DNA. Następnie, pod okiem bardzo uprzejmych pań nauczycielek, rozpoczęliśmy ćwiczenia, podczas których m.in. zabezpieczaliśmy odciski palców, pozyskiwaliśmy DNA z owoców i warzyw oraz wcielaliśmy się w rolę policyjnego rysownika.

Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów naszej klasy, którzy w nich uczestniczyli. Dostarczyły dużo wiedzy i nowych doświadczeń. Z niecierpliwością czekamy na możliwość uczestniczenia w kolejnym takim wydarzeniu.

Magdalena Bielska 7b

 

Pocztówka z Olsztyna

Email Drukuj PDF

Konkurs „Pocztówka z Olsztyna” w ramach 9. edycji projektu „Moje miasto jest ciekawe”

 

19 XII 2018 w olsztyńskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie   9. edycji projektu „Moje miasto jest ciekawe”. W ramach tego projektu odbył się konkurs „Pocztówka z Olsztyna”, w którym nasza uczennica Lena Pawlewicz  z klasy VIB odniosła sukces i znalazła się wśród 5 laureatek konkursu.  Jej praca została wydrukowana w formie pocztówki przez profesjonalną agencję wydawniczą.

Zaś uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny uczestniczyli w wycieczkach po Olsztynie organizowanych przez panią Martę Kruk – koordynatorkę projektu i przewodniczkę PTTK.

 

 

 

 

pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

 

Pasowanie na czytelnika

W dniach 10-18 stycznia uczniowie czterech klas I zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystości rozpoczęto krótką częścią artystyczną zatytułowaną „W krainie książek”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy VII b. Uczniowie klas I zapoznani zostali z pomieszczeniem biblioteki, regałami z książkami przeznaczonymi specjalnie dla nich oraz zasadami korzystania ze zbiorów. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na Rycerza Książki dzieci mogły wypożyczyć po raz pierwszy książkę oraz wybrać zakładkę do niej.

 

Plan lekcji na II okres roku szkolnego 2018/2019

Email Drukuj PDF

PLAN LEKCJI NA II OKRES ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Informacje o rekrutacji dla klas VIII

Email Drukuj PDF

REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Przedstawiamy informacje dotyczące rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

List Minister Edukacji do Rodziców

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020

 

List do rodziców

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z listem do rodziców skierowanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

list do pobrania

 

Nowy numer gazetki

Email Drukuj PDF

 

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru gazetki "Szkolne Echo"

>>> pobierz

 


Strona 4 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl