• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wygrany turniej piłkarski!!!

Email Drukuj PDF

W dniu 19 grudnia 2015 roku w hali "Urania" w Olsztynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej "Mikołaj 2015" dziewcząt i chłopców klas czwartych olsztyńskich szkół podstawowych. W turnieju chłopców uczestniczyło 8 ekip (71 zawodników) ze Szkół Podstawowych nr: 1, 3, 7, 18, 25, 29, 30 i 34. Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach po 4 drużyny systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej wygrali dwa spotkania (3:1 z SP 3 i 1:0 z SP 30). W półfinale pokonali 2:0 piłkarzy z SP 7. W finale turnieju nasz zespół ponownie spotkał się z drużyną z SP 3. W regulaminowym czasie był remis 1:1. O zwycięstwie zdecydowały skutecznie wykonane rzuty karne przez młodych piłkarzy z SP 29. Okazały puchar oraz złote medale trafiły do naszej szkoły!

Skład zespołu SP 29: Norbert Krzysztoń, Wojtek Chojecki, Aleks Amroziński, Kajetan Grudnowski, Kuba Adamczak, Mikołaj Trembicki, Mateusz Jaworski, Maciek Koszałka i Kacper Kuc.

Opiekun zespołu: Marek Dąbrowski.

Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy, napoje i słodycze. Zespoły, które zajęły miejsca I-IV - okolicznościowe puchary,  za miejsca I-III pamiątkowe medale, zaś osoby wyróżnione indywidualnie - nagrody rzeczowe.

Nagrody indywidualne otrzymali: Kajetan Grudnowski i Mikołaj Trembicki - król strzelców turnieju.Brawo! Jest super! Oby tak dalej!

 

Dzień Niepodległości w SP 29 Olsztyn!

Email Drukuj PDF

Jak co roku społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespołu muzycznego, pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej, Lidii Banach–Bartelik oraz Agnieszki Mieczkowskiej, przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”, w które wplecione zostały najładniejsze piosenki żołnierskie, a także hymn narodowy pięknie i z powagą odśpiewany przez uczniów. Odbyła się również „żywa lekcja” historii z udziałem zaproszonych gości ze ZK RP i BWP oraz Stowarzyszenia Oficerów  15 Warmińsko – Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego  im. Króla Władysława Jagiełły. Uczniowie wzięli też licznie udział III edycji ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!" polegającej  na wysyłaniu do rodziny i znajomych  e- kartek z życzeniami z okazji narodowego święta. Klasy V wykonywały na lekcjach historii biało – czerwone kotyliony. Ukoronowaniem obchodów Święta Niepodległości było wypuszczenie -  napełnionych helem -  balonów w barwach narodowych. W przygotowanie Święta Niepodległości włączyli się rodzice i dziadkowie naszych uczniów, piekąc pyszne ciasta na spotkanie z kombatantami. Pomagali również w przygotowaniu rekwizytów do przedstawienia, za co serdecznie im dziękujemy!

 

Pamięć o Patronie Szkoły!

Email Drukuj PDF

Uczniowie SP 29 (a szczególnie członkowie koła tropicieli i odkrywców małej ojczyzny) opiekują się grobem patrona szkoły - Jana Liszewskiego, który spoczywa na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. Przed Świętem Wszystkich Świętych dziewczęta i chłopcy z klasy VIB posprzątali mogiłę patrona, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 

Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

,,Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy".

Phil Bosmans

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Razem uzbieraliśmy 905 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone nieuleczalnie chorym dzieciom, małym pacjentom hospicjum Caritas w Olsztynie oraz naszym uczniom, którzy chorują przewlekle i potrzebują wsparcia finansowego.

 


Strona 26 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl