• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ślubowanie pierwszoklasistów!

Email Drukuj PDF

W piątek 14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci wykazały się niezbędnymi umiejętnościami i zostały pasowane na uczniów. W uroczystości wzięli udział rodzice i bliscy pierwszoklasistów.

 

Porządkujemy miejsca pamięci

Email Drukuj PDF

Członkowie Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny dbają o miejsca  pamięci. We wrześniu uporządkowali teren wokół pomnika poświęconego Obrońcom Tobruku. Uczniowie złożyli też własnoręcznie zrobiony wieniec, kwiaty i zapalili znicze. Joanna Śmiechowska (opiekun koła) opowiedziała o bohaterach bitwy pod Tobrukiem w Libii, a szczególnie wspominała nieżyjącego już Józefa Plebana - inicjatora i organizatora budowy pomnika, autora książki „Od Tobruku do Monte Cassino” - żołnierza zaprzyjaźnionego z SP 29, który często gościł na naszych uroczystościach patriotycznych i opowiadał o swoich wojennych losach.

 

Wielkie otwarcie nowej stołówki!!!

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 3 października 2016 r. o godz. 11.30 pani wicedyrektor Katarzyna Patejuk wraz z panią Katarzyną Kiełczykowską dokonały uroczystego otwarcia naszej odnowionej stołówki. Jest pięknie i pysznie! SMACZNEGO!
 

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym!

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że w Ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Danych Osobowych odbył się konkurs fotograficzny „Fotografujesz, decydujesz - świadoma fotografia”, poświęcony ochronie danych osobowych zatytułowany „Twoje dane, Twoja sprawa" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Konkurs trwał do końca marca 2016 r.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiło się siedmioro uczniów Naszej Szkoły. Dostarczyli oni po dwie wymagane fotografie.

Z pośród wszystkich dostarczonych prac SP 30 wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Zuzanna Orlińska, klasa V f,

II miejsce- Maja Lew, klasa VI b,

III miejsce – Lena Pawlewicz, klasa III b,

Wręczenie nagród odbyło się dnia 19 maja 2016 r. na oficjalnej ceremonii w Urzędzie Miasta w Olsztynie.

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=HGqSvuzcrLY&feature=youtu.be

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

 

Jak nie czytam, jak czytam!

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!!!" związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie. 10 czerwca o godzinie 10.00 zebrali się na sali gimnastycznej z ulubionymi książkami w ręku i na 10 minut "zatopili się" w lekturze. Wszystko po to, by pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić. Z książkami przyszli także nauczyciele i bibliotekarze.

Oprócz książek uczestnicy akcji mieli ze sobą transparenty. "Wszyscy czytamy - nudy nie znamy!", "Czyta Pan. Czyta Pani. Czytają wszyscy Fani!", "Czy duża, czy mała, każda książka jest wspaniała", "Czy na trawie, czy w fotelu czytaj książki przyjacielu", "Czy to wiosna, czy też lato, czytaj książki nie bądź gapą", "Książki nie są złe, więc czytaj je!", "Książki mądre, czy niemądre, ortografii uczą ciągle, więc je czytać bez ustanku możesz nawet o poranku", "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem, to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem" – głosiły niektóre napisy. 

Kilometry dobra

Email Drukuj PDF

Samorząd Uczniowski naszej Szkoły włączył się do  akcji „Kilometry Dobra”. Zorganizowaliśmy kiermasz sadzonek, próbując hodować nasze „Drzewka Dobra”.  Zbieraliśmy również pieniądze do puszek.  Zbiórka funduszy w naszej szkole przyniosła 835 zł i sumę tę przekazaliśmy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. 6 czerwca grupa uczniów wzięła udział w finale akcji pomagając układać złotówki w metry i kilometry. Więcej informacji o akcji na stronie www.kilometrydobra.pl

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i uczestnikom akcji.

 

Dzień Europy

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Europy klasy 4a i 4b przygotowały przedstawienie w języku angielskim. Były to dwie zabawne scenki: "Na lotnisku" i "W restauracji". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Zrób niedźwiedziom przysługę

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, iż klasa III D pod kierunkiem p. Pauliny Jarząbek zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Uniwersytetu Dzieci.

Klasa wzięła udział w konkursie realizowanym w ramach projektu "Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych". W oparciu o scenariusz lekcji przygotowany przez Uniwersytet Dzieci należało stworzyć makietę, która pokazywałaby, w jaki sposób człowiek może żyć w zgodzie z naturą.

1 czerwca spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń z całej Polski zostało wyłonionych 100 prac. W zależności od zajętego miejsca, szkoły otrzymały odpowiednie zestawy edukacyjne dla uczniów:

I nagroda - zestaw 3 mikroskopów z preparatami (10 szkół),
II nagroda- zestaw doświadczalny do badania gleby (30 szkół),
III nagroda - zestaw młodego przyrodnika do badania owadów (60 szkół).

Klasa III D pracowała nad swoją makietą nieprzerwanie przez 2 tygodnie na przełomie kwietnia i maja. Swoją pomysłowością i wytrwałością zjednała sobie jury konkursu. SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Więcej…
 


Strona 24 z 26

zebrania z rodzicami

Pierwsze spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z wychowawcami odbędzie się
26 sierpnia o godzinie 17.00.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Cytat dnia

Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl