• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

XXIV Światowy Dzień Chorego

Email Drukuj PDF

 

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w obchodach XXIV Światowego Dnia Chorego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W  roku Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez papieża Franciszka, w osobistym spotkaniu ze swoimi rówieśnikami wypełnili jeden z uczynków miłosierdzia.

 

Kolejny sukces Janka!!!

Email Drukuj PDF

W sobotę 12 marca 2016 r. Janek Kulig z klasy Vc brał udział w VII Otwartym Turniej Tradycyjnego Wushu w Gdyni, jako reprezentant Szkoły Chińskich Sztuk Walki "Shaolin" z Olsztyna, na którym zajął III miejsca w dwóch konkurencjach w kategorii 11-14 lat: formy ręczne północne oraz formy północne z bronią długą.

Wielkie gratulacje Janku!!!

 

Godnie Święta na Warmii

Email Drukuj PDF

Jak drzewiej łu naju fejrowali, czyli Jak dawniej u nas świętowali to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole przez uczniów z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespół muzyczny pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej i Lidii Banach – Bartelik.

W ramach innowacji 22 grudnia 2015 zostało przygotowane dla społeczności szkolnej przedstawienie Godnie Święta ukazujące, jak dawniej Warmiacy obchodzili Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

W przedstawieniu wystąpiły grupy kolędników w ozdobnych strojach: orszak szemla i rogale. Jedna z uczennic przygotowywała warmińską potrawę – breję. Występ uatrakcyjniły pięknie śpiewane i grane kolędy oraz pastorałki, wiersze recytowane w gwarze warmińskiej, a także zabawa Wąż ilustrująca guziny- wiejskie zabawy urządzane na Warmii w okresie od Bożego Narodzenia do Trzech Króli.

W świąteczny nastrój widzów wprowadziła bajkowa dekoracja przygotowana przez realizatorki innowacji oraz panie: Agatę Jasieńską – Cichmińską,  Agnieszkę Dzieńkowską i Mariolę Solmińską. Bardzo pomogli rodzice piekąc z dziećmi kuchy (drożdżowe ciasta), pierniczki, ofiarując wieniec adwentowy, choinki, orzechy,  przygotowując stroje dla artystów.  Został też rozstrzygnięty  szkolny konkurs na nowolatko- obrzędowe ciasto w kształcie zwierząt gospodarskich pieczone na Warmii w wigilię Nowego Roku.

I miejsce zdobyły: Wiktoria Czopek, Weronika Wójciak (VIa), Weronika Bernat (VIb), Natalia Piotrowska (Vd), II miejsce przypadło Oskarowi Olkowskiemu  (Vd) , Idze Baran (Ve), a III miejsce  Mateuszowi Kamińskiemu (Vc). Przyznano też wyróżnienia  Kacprowi Kobuszewskiemu (Ve), Zuzi Cymes i Oli Niskiej z Vc oraz Joannie Jastrzębskiej (Ve). 

Walentynki w bibliotece szkolnej

Email Drukuj PDF

Literackie Walentynki w bibliotece

Akcja charytatywna "Sercem za serce"

W lutym biblioteka szkolna zorganizowała Literackie Walentynki pod hasłem "Sercem za serce". Do udziału w akcji zaproszeni zostali wszyscy chętni uczniowie i rodzice. Akcja zachęcała do wyszukania sentencji, aforyzmów, złotej myśli o miłości i przyjaźni. Wybraną sentencję trzeba było dołączyć do samodzielnie wykonanego serduszka. Serca mogły być zrobione z kruchego ciasta (do zjedzenia!), masy solnej, jako odlew gipsowy lub ozdobione z brystolu. Walentynkowe serduszka z aforyzmem należało dostarczyć do biblioteki szkolnej. W bibliotece szkolnej odbył się kiermasz serc. Dostarczone serduszka zostały wycenione i sprzedawane przez Samorząd Uczniowski a dochód w kwocie 417,50 zł został przekazany na konto:

Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Młodzieży i Osób Dorosłych z Wadami Genetycznymi i Rozwojowymi "Nadzieja" w Olsztynie KRS 0000343866.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I OKAZANE SERCE!!!

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

/Jan Paweł II/

 

Wygrany turniej piłkarski!!!

Email Drukuj PDF

W dniu 19 grudnia 2015 roku w hali "Urania" w Olsztynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej "Mikołaj 2015" dziewcząt i chłopców klas czwartych olsztyńskich szkół podstawowych. W turnieju chłopców uczestniczyło 8 ekip (71 zawodników) ze Szkół Podstawowych nr: 1, 3, 7, 18, 25, 29, 30 i 34. Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach po 4 drużyny systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej wygrali dwa spotkania (3:1 z SP 3 i 1:0 z SP 30). W półfinale pokonali 2:0 piłkarzy z SP 7. W finale turnieju nasz zespół ponownie spotkał się z drużyną z SP 3. W regulaminowym czasie był remis 1:1. O zwycięstwie zdecydowały skutecznie wykonane rzuty karne przez młodych piłkarzy z SP 29. Okazały puchar oraz złote medale trafiły do naszej szkoły!

Skład zespołu SP 29: Norbert Krzysztoń, Wojtek Chojecki, Aleks Amroziński, Kajetan Grudnowski, Kuba Adamczak, Mikołaj Trembicki, Mateusz Jaworski, Maciek Koszałka i Kacper Kuc.

Opiekun zespołu: Marek Dąbrowski.

Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy, napoje i słodycze. Zespoły, które zajęły miejsca I-IV - okolicznościowe puchary,  za miejsca I-III pamiątkowe medale, zaś osoby wyróżnione indywidualnie - nagrody rzeczowe.

Nagrody indywidualne otrzymali: Kajetan Grudnowski i Mikołaj Trembicki - król strzelców turnieju.Brawo! Jest super! Oby tak dalej!

 

Dzień Niepodległości w SP 29 Olsztyn!

Email Drukuj PDF

Jak co roku społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespołu muzycznego, pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej, Lidii Banach–Bartelik oraz Agnieszki Mieczkowskiej, przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”, w które wplecione zostały najładniejsze piosenki żołnierskie, a także hymn narodowy pięknie i z powagą odśpiewany przez uczniów. Odbyła się również „żywa lekcja” historii z udziałem zaproszonych gości ze ZK RP i BWP oraz Stowarzyszenia Oficerów  15 Warmińsko – Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego  im. Króla Władysława Jagiełły. Uczniowie wzięli też licznie udział III edycji ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!" polegającej  na wysyłaniu do rodziny i znajomych  e- kartek z życzeniami z okazji narodowego święta. Klasy V wykonywały na lekcjach historii biało – czerwone kotyliony. Ukoronowaniem obchodów Święta Niepodległości było wypuszczenie -  napełnionych helem -  balonów w barwach narodowych. W przygotowanie Święta Niepodległości włączyli się rodzice i dziadkowie naszych uczniów, piekąc pyszne ciasta na spotkanie z kombatantami. Pomagali również w przygotowaniu rekwizytów do przedstawienia, za co serdecznie im dziękujemy!

 

Pamięć o Patronie Szkoły!

Email Drukuj PDF

Uczniowie SP 29 (a szczególnie członkowie koła tropicieli i odkrywców małej ojczyzny) opiekują się grobem patrona szkoły - Jana Liszewskiego, który spoczywa na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. Przed Świętem Wszystkich Świętych dziewczęta i chłopcy z klasy VIB posprzątali mogiłę patrona, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 

Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

,,Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy".

Phil Bosmans

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Razem uzbieraliśmy 905 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone nieuleczalnie chorym dzieciom, małym pacjentom hospicjum Caritas w Olsztynie oraz naszym uczniom, którzy chorują przewlekle i potrzebują wsparcia finansowego.

 


Strona 24 z 24

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 maja 2019
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj, Pękosław, Piotr, Potencjana
Do końca roku zostało
227 dni

Cytat dnia

Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.pl

http://www.sp29.olsztyn.pl