• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pola nadziei 2019

Email Drukuj PDF

 

XVII edycja akcji Pola Nadziei rozpoczęta, zaproszeni goście, wolontariusze oraz pracownicy Hospicjum wzięli udział w uroczystej inauguracji, która tym razem odbyła się w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Przed nami osiem miesięcy bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego. Pierwsze kroki już za nami. Zaraz po zakończeniu uroczystej inauguracji przystąpiliśmy do tworzenie naszego „Szkolnego Poletka Nadziei“. Trudu tworzenia podjęli się wolontariusze klasy VIIIa i VIIIc, którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek w przygotowanie gruntu pod kwiaty żonkili. Uwieńczeniem tej części akcji był przeprowadzony 21 października kiermasz ciast na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.
Rodzice z dziećmi przygotowali pyszne ciasta i babeczki. Młodzi wolontariusze z wielkim zapałem sprzedawali smakołyki swoim rówieśnikom i nauczycielom. Chęć niesienia pomocy nieuleczalnie chorym i potrzebującym dzieciom z Hospicjum była najważniejszym celem akcji. Poświęcony czas i nadzieja jest pięknym podarunkiem dla tych, którzy zmagają się z chorobą.


Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.
Szkolne Koło Caritas

 


 

Europejski Dzień Przywracania czynności Serca

Email Drukuj PDF

 

Dnia 16 października uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami p. Haliną Minkiewicz i p .Joanną  Piekarowicz  brali udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej obchodzonej  16 października - w dniu Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.  Akcja już kolejny raz została  zorganizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej  Pomocy w V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Była to wielka lekcja  ratowania życia, którą nasi uczniowie zdali celująco.


 

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Email Drukuj PDF

W październiku w klasach I-III odbyły się spotkania z Panem Kamilem Sułkowskim, który jest pracownikiem Straży Miejskiej. Pan Strażnik bardzo ciekawie opowiadał uczniom w jaki sposób należy zachowywać się aby być bezpiecznym w szkole i poza nią.

 

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

11 października z okazji Święta Edukacji odbył się apel z życzeniami dla pracowników szkoły, a także konkurs wzorowany na familiadzie, w którym zmierzyli się nauczyciele i uczniowie. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pań L. Banach-Bartelik, M. Gorzelańczyk, Z. Kaliszewicz. Kartki z życzeniami przygotowały klasy na lekcjach sztuki z panią D. Nowosz.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

2 października odbyły się wybory do SU. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został wybrany Maciej Wiszowaty.

GRATULUJEMY!

Oto skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący:

Maciej Wiszowaty  VIII c

Wiceprzewodnicząca:

Lena Pawlewicz VII b

Członkowie Zarządu:

Michalina Szymańska VII a
kierownik sekcji imprez

Emilia Racewicz V b

Julia Staniewska VI c – kierownik sekcji informacyjnej

Julia Fabianowicz VII c

Sekcja imprez: Paweł Diaków VIII a, Dawid Dawidczyk VIII a

Sekcja informacyjna: Marta Wejknis VIII c, Joanna Michalczyk VIII c, Wiktoria Bobrowicz VI c

Sekcja doradcza: Patryk Rzeźniak VIII c, Wiktor Ziółkowski VIII c

 

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły za wysiłek i oddanie w podejmowaniu codziennych obowiązków.

Życzę samych radosnych dni, wielu sukcesów oraz dużo zdrowia i szczęścia!!!

 

Dyrektor szkoły

Barbara Chodnicka

 

Zagrożenia związane z e- papierosami

Email Drukuj PDF

Przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

 

Stowarzyszenie Przyjaciół SP 29

Email Drukuj PDF

Dnia 27.03. 2019r. w naszej Szkole przedstawiciele Rodziców i Rady Pedagogicznej założyli Stowarzyszenie Przyjaciół SP29.

Celem Stowarzyszenia jest:

1)     wspieranie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego uczniów Szkoły

2)     wspieranie nauczycieli Szkoły i rodziców uczniów w realizacji zadań na rzecz rozwoju uczniów

3)     pozyskiwanie środków finansowych pochodzących ze składek, darowizn, funduszy, w tym europejskich, na realizację zadań wynikających z celów Statutu Stowarzyszenia.

4)     integrowanie środowiska lokalnego wokół spraw związanych z edukacją uczniów Szkoły i ich wychowaniem.

Zapraszamy Wszystkich, którzy mają pomysły i chęć wspierać nas w podejmowaniu nowych wyzwań!!!

Prosimy zapoznać się ze Statutem Stowarzyszenia.

Osoby chętne do zostania członkami Stowarzyszenia mogą wypełnić Deklarację, którą należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , natomiast oryginał można składać w sekretariacie szkoły.

STATUT STOWARZYSZENIA

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

 


Strona 3 z 30

Jadłospis

OBIADY STYCZEŃ

Informujemy, że wpłaty za obiady na miesiąc STYCZEŃ 2020 można dokonywać gotówką w dniach 02,03,07.01.2020r. w godzinach 7.00-10.50

!!!UWAGA!!!
Nie wykonujemy wpłat przelewem  za obiady w miesiącu grudniu 2019r. na miesiąc styczeń 2020!!!

Koszt obiadów zostanie podany 02.01.2020r. i od tego terminu będzie można dokonywać wpłat przelewem za obiady za miesiąc styczeń 2020r.

Kalendarium

Dzisiaj jest
Poniedziałek
16 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
Do końca roku zostało
16 dni

Cytat dnia

Kłótnie kochanków umacniają ich miłość.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl